Nabór kandydatów na członków Zespołu Interdyscyplinarnego

Informacje
otwarta dłoń dotykająca szyby pokrytej kroplami wody, w tle rozmyta twarz, obraz w kolorach granatu i odcieniach niebieskiego

PREZYDENT MIASTA TORUNIA OGŁASZA 

nabór kandydatów na członków Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Rozwiązywania Problemów Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Toruniu

 

I. Informacje ogólne:

1.    W celu realizacji zadań wynikających z ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie (Dz. U. z 2020 r. poz. 218 z późn.zm.) Prezydent Miasta Torunia zaprasza następujące podmioty do zgłaszania kandydatów na członków Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Rozwiązywania Problemów Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Toruniu,zwanego dalej Zespołem: jednostki organizacyjne pomocy społecznej, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Policję, jednostki oświatowe, jednostki ochrony zdrowia, organizacje pozarządowe, inne podmioty działające na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Żandarmerię Wojskową, Żandarmerię Wojskową o ile zostanie złożony przez Żandarmerię wniosek do Prezydenta Miasta Torunia w związku z zamieszkiwaniem na obszarze gminy żołnierza pełniącego czynną służbę wojskową, kuratorów sądowych, Prokuraturę.
2.    Prezydent Miasta Torunia dokonuje oceny kandydatów dwuetapowo, przeprowadzając ocenę formalną i merytoryczną, zgodnie z § 2 ust. 3 uchwały nr 578/21 Rady Miasta Torunia z dnia 18 lutego 2021 r. w sprawie trybu, sposobu powoływania i odwoływania członków Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Rozwiązywania Problemów Przemocy 
w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Toruniu oraz szczegółowych warunków jego funkcjonowania (Dz. Urz. Woj. Kuj. – Pom. z 2021 r. poz. 911).
3.    Członkowie Zespołu wykonują zadania w ramach obowiązków służbowych lub zawodowych, zgodnie z art. 9a ust. 13 ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie (Dz. U. 2020r. poz. 218 z późn. zm.).

II. Wymagania dotyczące treści zgłoszeń:

W zgłoszeniu kandydata na członka Zespołu należy podać: 

  • nazwę, adres, kontakt telefoniczny i mailowy instytucji zgłaszającej kandydata,
  • imię i nazwisko kandydata, 
  • wykształcenie, kompetencje oraz doświadczenie i osiągnięcia kandydata w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

 

III. Ocena formalna i merytoryczna zgłoszeń:

Przy ocenie formalnej kandydata na członka Zespołu weryfikacji podlega to, czy kandydat jest przedstawicielem podmiotu,do którego skierowane jest zaproszenie.
Kandydat na członka Zespołu, który przeszedł pozytywnie ocenę formalną podlega ocenie merytorycznej, w trakcie której brane jest pod uwagę wykształcenie, kompetencje oraz doświadczenie i osiągnięcia kandydata w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
Po przeprowadzeniu naboru kandydatów członkowie Zespołu powoływani są zarządzeniem Prezydenta Miasta Torunia na okres 5 lat. 

 

IV. Składanie dokumentów i terminy:

Wypełniony kwestionariusz zgłoszenia na członka Zespołu wraz z podpisanym oświadczeniem kandydata, który stanowi załącznik do oświadczenia w zaklejonej kopercie z napisem „Nabór kandydatów na członków Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Rozwiązywania Problemów Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Toruniu” należy:

  • dostarczyć do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Toruniu, 87 – 100 Toruń, ul. Słowackiego 114,

lub

  • przesłać drogą mailową na adres: sekretariatatmopr [dot] torun [dot] pl

lub 

  • przesłać drogą pocztową na adres: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu, 87 – 100 Toruń, ul. Słowackiego  114,

w terminie do dnia 30 czerwca 2021 r. (UWAGA: o zachowaniu terminu decyduje data wpływu do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Toruniu).