10–11 września 2024 roku w CKK Jordanki odbędzie się Toruński Kongres Dialogu. Chcąc przygotować wydarzenie tak, aby najbardziej odpowiadało potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców prosimy o wyrażenie opinii, które obszary tematyczne powinny stać się priorytetem rozmowy miejskiej w czasie Kongresu.
Zachęcamy do wypełnienia krótkiej ankiety programowej, która znajduje się pod linkiem: https://torun.pl/pl/torunski-kongres-dialogu-ankieta-wstepna
- Podczas Kongresu będziemy ustalać sposoby partycypacji, dialogu na najbliższe lata, bo nie ulega wątpliwości, że proces partycypacji i konsultacji społecznych od małych inwestycji aż po te duże wymaga gruntownego przeobrażenia - wyjaśnia prezydent Torunia Paweł Gulewski.
Kongres Dialogu to inicjatywa, dzięki której przedstawiciele różnych grup zaangażowanych w życie naszego miasta (na bardzo różnych poziomach) będą mieli czas na to, żeby w formie paneli i warsztatów wypracować własne rekomendacje jak ma wyglądać współdecydowanie o naszym mieście.
- Chcielibyśmy wspólnie porozmawiać z różnymi grupami, mieszkańcami, społecznikami, aktywistami miejskimi, organizacjami pozarządowymi, ale też przedsiębiorcami, urzędnikami, środowiskami eksperckimi, naukowymi - wszystkimi, którzy współuczestniczą w tworzeniu miasta i którzy mają swoją własną cenną perspektywę, którą są w stanie podzielić się z innymi mieszkańcami i władzami miasta - podkreśla dr Patryk Wawrzyński, pełnomocnik prezydenta ds. dialogu i innowacji miejskiej.
- Kluczowe jest to, żeby mieszkańcy miasta, osoby zaangażowane i uczestniczące w życiu miasta były tam obecne, chciały zabrać głos i uczestniczyć w dyskusjach po to, ażebyśmy wspólnie decydowali o tym jak będzie wyglądało projektowanie i wprowadzanie nowych pomysłów w naszym mieście - dodaje dr Wawrzyński.
Fot. © UMT 2024, autor: Sławomir Kowalski, licencja: CC BY-NC 4.0