XVII Toruńskie Forum Organizacji Pozarządowych

Informacje
Forum

Przedstawiciele organizacji pozarządowych spotkają się 24 listopada 2022 r. w Dworze Artusa na corocznym forum organizowanym w naszym mieście.

W tym 2022 r. odbędzie się siedemnaste Toruńskie Forum Organizacji Pozarządowych. Po dwuletniej przerwie wywołanej pandemią koronawirusa możemy znów się spotkać i porozmawiać o aktualnych problemach organizacji działających w Toruniu, a przy okazji skorzystać z wiedzy i doświadczenia zaproszonych gości.

XVII Forum jest organizowane we współpracy z Radą Działalności Pożytku Publicznego oraz Toruńskim Centrum Usług Społecznych – nową jednostką powołaną w celu integrowania i koordynowania usług społecznych w naszym mieście.

Ważnym elementem spotkania będą wybory przedstawicieli do Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia na kolejną kadencję, na lata 2023-2025. Wybrani reprezentanci będą wpływać na kształt podejmowanych przez organizacje działań na rzecz miasta.

W ramach części merytorycznej poruszone zostaną tematy związane z wolontariatem, będzie mowa  także o zdiagnozowanych potrzebach lokalnej społeczności w stosunku do działających w naszym mieście pozarządówek. Wydarzeniem towarzyszącym będzie tradycyjna już Kawiarenka Obywatelska Seniorów (VII edycja) organizowana we współpracy z Radą Seniorów Miasta Torunia.


 

Do pobrania:

fot. Wojciech Szabelski