Dar serca - pierwszy w Toruniu sklep charytatywny dla uchodźców z Ukrainy

Informacje
dar serca

24 maja 2022 r., dokładnie 3 miesiące od wybuchu wojny na Ukrainie, nastąpiło otwarcie jedynego w Toruniu sklepu charytatywnego dedykowanego uchodźcom z Ukrainy. „Dar Serca" to sklep, w którym wojenni uchodźcy przebywający w Toruniu mogą nieodpłatnie zaopatrzyć  się  w artykuły  spożywcze, drogeryjne, szkolne. Asortyment pochodzi ze zbiórek prowadzonych na terenie Torunia.

Sklep prowadzony jest przez Fundację Królewskie Dziedzińce w Toruniu. Natomiast pomysłodawczynią i koordynatorem tego przedsięwzięcia jest Pani Małgorzata Kałdowska, członkini   Rady Okręgu nr 13 – Bydgoskie w Toruniu.

Miasto wsparło inicjatywę organizacji nieodpłatnie udostępniając na ten cel gminny lokal użytkowy przy ul. Gagarina 152 w Toruniu.

Sklep działa od wtorku do piątku w godz. 15.00 – 19.00 oraz w soboty 9.00 – 13.00.

Obsługę sklepu stanowią wolontariusze - ukraińscy uchodźcy.

Zachęcamy mieszkańców do wsparcia sklepu w dary dla naszych gości z Ukrainy.

Każdy, kto chciałby pomóc, może przekazywać dary w postaci asortymentu spożywczego, środków czystości i higieny osobistej oraz artykułów szkolnych bezpośrednio do Centrum Dialogu przy ul. Frelichowskiego 1 (9:00-16:00). Po godzinie 16:00 dary można zostawiać na furcie Wyższego Seminarium Duchownego.
W sprawie wsparcia można się również kontaktować z panią Małgorzatą Kałdowską tel: 661 520 766
Utworzona została również zbiórka na ten cel: https://pomagam.pl/w6td9n

Dodatkowo Fundacja prosi o wsparcie sklepu również w regały i lady, które są niezbędnym wyposażeniem każdego tego typu miejsca. W tej sprawie można kontaktować się z Panem Aleksandrem Sztramskim – Prezesem Zarządu Fundacji Królewskie Dziedzińce w Toruniu pod nr tel.: 609 428 836.