KONKURSY dla NGO. Pierwsza transza.
Prezydent Torunia ogłosił pierwszą partię konkursów dla organizacji pozarządowych na rok 2022.
29 października 2021 r. - miesiąc wcześniej niż to miało miejsce w poprzednich latach - ogłoszona została pierwsza transza konkursów dla pozarządówek. Znalazło się w niej siedem otwartych konkursów ofert na realizację zadań publicznych w zakresie:
1) działania na rzecz osób z niepełno sprawnościami;
2) wspieranie rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa;
3) profilaktyka i rozwiązywanie problemów związanych z używaniem substancji psychoaktywnych, uzależnieniami behawioralnymi i innymi zachowaniami ryzykownymi – I TURA;
4) ochrona zwierząt wolno żyjących na terenie Gminy Miasta Toruń - sterylizacja/kastracja kotów wolno żyjących;
5) wspieranie i upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa poprzez organizację na terenie Torunia Międzynarodowego Zlotu Klubów Miłośników Citroena;
6) prowadzenia środowiskowego domu samopomocy dla nie więcej niż 188 osób
z zaburzeniami psychicznymi
oraz 3-letniego konkursu - zadanie realizowane w latach 2022-2024:
7) wspierania zatrudnienia socjalnego poprzez zapewnienie mieszkańcom miasta Torunia uczestnictwa w zajęciach reintegracji społecznej i zawodowej prowadzonych przez centrum integracji społecznej w latach 2022-2024.
Łączna wartość środków finansowych do rozdysponowania w ramach pierwszej transzy ogłoszonych postępowań konkursowych wynosi 7 037 600 zł i jest to jedynie część kwoty, którą miasto przeznaczy w kolejnym roku na zadania realizowane przez pozarządówki.
Ogłoszenia kolejnej transzy konkursów dla ngo należy się spodziewać w drugiej połowie listopada - wysokość środków finansowych przeznaczonych na następne konkursy poznamy po 15 listopada br.
To jednak nie wszystko.
Wraz z pierwszymi ogłoszeniami konkursowymi Prezydent Miasta Torunia ogłosił również nabór kandydatów wskazanych przez organizacje pozarządowe na członków komisji konkursowych opiniujących oferty złożone w otwartych konkursach ofert na wykonanie zadań publicznych gminy w 2022 r. Nabór dotyczy kilkunastu zakresów tematycznych, obejmujących konkursy z pierwszej już ogłoszonej i kolejnych, jeszcze nieogłoszonych transz konkursowych:
1. działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami;
2. wspierania rodziny, macierzyństwa i rodzicielstwa,
3. profilaktyki i rozwiązywania problemów związanych z używaniem substancji psychoaktywnych, uzależnieniami behawioralnymi i innymi zachowaniami ryzykownymi, w tym wspierania zatrudnienia socjalnego poprzez uczestnictwo w zajęciach reintegracji społecznej i zawodowej prowadzonych przez centrum integracji społecznej;
4. edukacji ekologicznej dla mieszkańców Torunia (w zakresie adaptacji do zmian klimatu celem popularyzacji i kształtowania postaw proekologicznych oraz gospodarki odpadami) oraz ochrony zwierząt;
5. wspierania i upowszechniania turystyki i krajoznawstwa;
6. działań na rzecz osób w wieku 65+;
7. wspierania rozwoju kultury i ochrony jej dóbr oraz podtrzymywania tradycji narodowej;
8. działań na rzecz integracji i aktywizacji mieszkańców z obszaru Toruńskiego Centrum Miasta;
9. promocji zatrudnienia i rozwoju gospodarczego, rozwoju przedsiębiorczości;
10. wspierania edukacji i wychowania (czas wolny dzieci i młodzieży oraz Toruński Tydzień Tolerancji);
11. rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych;
12. przedsięwzięć rewitalizacyjnych (Bydgoskie Przedmieście, Podgórz i Stare Miasto);
13. ochrony zdrowia psychicznego;
14. wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i rekreacji.
W skład każdej z wymienionych komisji konkursowych, obok przedstawicieli Prezydenta Miasta Torunia, wchodzi jedna osoba wskazana przez organizacje pozarządowe.
Treści wszystkich ogłoszeń konkursowych oraz treść naboru są opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej UMT oraz w toruńskim serwisie dla organizacji pozarządowych www.orbitorun.pl.
Materiały:
• przejdź do ogłoszenia w BIP o naborze przedstawicieli ngo do komisji konkursowych
• przejdź do ogłoszeń w BIP pierwszej transzy konkursów dla ngo na rok 2022
/-/