Zapisz się do akcji Masz Głos!

Informacje
logo masz głos[0]

Fundacja Batorego zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji Masz Głos.Od 2 do 16 lutego 2024 trwają zapisy.Do akcji mogą zgłaszać się organizacje społeczne i nieformalne grupy mieszkańców, zwłaszcza pochodzące z małych miejscowości i na początku swojej działalności, które w ciągu tego roku chcą zrobić coś dobrego dla swojej społeczności lokalnej. Akcja Masz Głos pomaga społecznikom zrealizować działania we współpracy z władzami samorządowymi i mieszkańcami – pod tym względem jest unikatowa w skali Polski. Chodzi w niej o to, żeby i mieszkańcy, i władze poczuli się współodpowiedzialni za swoją gminę. Edycja 2024 zaczyna się w lutym i potrwa do listopada.


Jak zostać uczestnikiem/uczestniczką?
Aby dołączyć do grona uczestników tegorocznej edycji akcji Masz Głos należy do 16 lutego wypełnić formularz zgłoszeniowy. W drugim etapie odbywa się rozmowa telefoniczna z koordynatorem. Liczba miejsc jest ograniczona. O wynikach rekrutacji zgłaszający się zostaną poinformowani do 26 lutego przez stronę internetową akcji Masz Głos.


Wsparcie
Grupy zainteresowane działaniem lokalnym, które zgłoszą się do akcji Masz Głos i zostaną przyjęte, mogą liczyć na bezpłatne wsparcie przez cały okres trwania edycji, niezależnie od tego, w którym województwie mają siedzibę. Wsparcie obejmuje:
• stałą współpracę i doradztwo ze strony doświadczonego koordynatora, pracującego na danym terenie;
• pomoc prawną;
• wymianę doświadczeń z innymi uczestnikami z całej Polski;
• możliwość udziału w bezpłatnych szkoleniach online i stacjonarnych oraz jednym ogólnopolskim zlocie, który odbędzie się w maju pod Warszawą;
• możliwość otrzymania mikrograntu na działania (600 zł);
• konsultacje przy działaniach promocyjnych i komunikacyjnych;
• szansę na nagrodę Super Samorząd i Super Głos, których wręczenie kończy edycję.


Zapisz się do akcji Masz Głos!
Zgłoszenia do 16 lutego 2024 przez stronę: https://www.maszglos.pl/


Adres źródłowy: https://orbitorun.pl/index.php/aktualnosci/zapisz-sie-do-akcji-masz-glos

Załączniki
  • [0] https://orbitorun.pl/sites/default/files/styles/large/public/obrazek/2024-02/MASZ.png?itok=arr0W3mO