Wydarzenie
Tytuł wydarzenia:11. TRIENNALE MAŁYCH FORM MALARSKICH – wystawa pokonkursowa
Data wydarzenia:od 2019-09-06 do 2019-11-03 (18.00)
Miejsce:Galeria Sztuki Wozownia
ul. Ducha św. 6
Organizator:Galeria Sztuki Wozownia
Email:info@wozownia.pl
WWW:http://wozownia.pl/11-triennale-malych-form-malarskich-wystawa-pokonkursowa
Bilety/warunki uczestnictwa:bilet normalny: 5 zł / bilet ulgowy: 3 zł / wtorek, niedziela – wstęp wolny
Wydarzenie dodane przez:Galeria Sztuki Wozownia
Data dodania:2019-08-20 08:58
Opis wydarzenia: 
11. TRIENNALE MAŁYCH FORM MALARSKICH – wystawa pokonkursowa
11. TRIENNALE MAŁYCH FORM MALARSKICH – wystawa pokonkursowa
otwarcie wystawy i uroczystość wręczenia nagród: 06.09.2019 (piątek), godz. 18.00 / wstęp wolny
wystawa czynna do: 03.11.2019

Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu już po raz jedenasty organizuje Triennale Małych Form Malar-skich. To cykliczny ogólnopolski konkurs zwieńczony wystawą, prezentujący poszukiwania artystów w dziedzinie kameralnej twórczości malarskiej we wszystkich jej odmianach. Jest skierowany do profe-sjonalnych twórców, w szczególności zaś do absolwentów i studentów wyższych uczelni artystycznych. Formuła imprezy jest otwarta, co daje okazję do szerokiej konfrontacji różnych postaw i sposobów wypowiedzi. Organizatorzy pozostawiają malarzom pełną swobodę w wyborze techniki i tematu. Jedyne ograniczenie stanowią wymiary pracy – jej format nie może przekraczać 600 cm2.

„Ograniczenie formatowe stawia przed artystami zadanie poszukania nowych rozwiązań malarskich oraz stworzenia dzieła skondensowanego i treściwego. Akceptujemy wszelkie propozycje, byle nie stały w sprzeczności z regulaminem. Każda edycja konkursu dostarcza szeregu prac niekonwencjonalnych, zrealizowanych z pomysłem, wywołujących żywą reakcję. Mały format, sprzyjający refleksji i metaforze, to doskonałe pole do eksperymentu” – podkreśla kuratorka aktualnej edycji Triennale, Joanna Gwiazda.

Spośród 1497 prac 580 autorów zgłoszonych do 11. Triennale Małych Form Malarskich jury do wystawy pokonkursowej zakwalifikowało 302 prace 165 artystów. Przyznało także nagrody regulaminowe i fun-dowane. Ich wręczenie odbędzie się w czasie wernisażu zaplanowanego na 6 września.

W tym roku główna nagroda, ufundowana przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, po-wędruje do Ewy Korezy, docenionej za pracę „Polin 1”. Dalsze wyróżnienia – Prezydenta Miasta Toru-nia oraz Galerii Sztuki Wozownia – przyznane zostały Igorowi Przybylskiemu i Celinie Kannunika-wej. Z kolei Nagrodę dla najlepszej pracy studenckiej, ufundowaną przez Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Wozownię, odbierze Nikola Strenger związana z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie.

Podczas trwania wystawy przeprowadzony zostanie także Plebiscyt Publiczności. Wyniki głosowania zostaną podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej galerii na początku listopada.
ilość odsłon podstrony: 8825
Share |
Ostatnio zgłosili uczestnictwo:
Wydarzenie nie posiada uczestników. Zgłoś swoje uczestnictwo
Komentarze:
Brak komentarzy.
Bądź pierwszy - dodaj swój komentarz
Aby wypowiedzieć się na forum musisz być zalogowany
Inne wydarzenia:
 tytuł i opisdodane przez
Listy Heleny Syrkus. O przyjaźniach architektów w czasach politycznych turbulencji – wykład Aleksandry Kędziorek
2020-03-17
17.03.2020 (wtorek), godz. 18.00 / wstęp wolny Listy Heleny Syrkus. O przyjaźniach architektów w czasach politycznych turbulencji – wykład Aleksandry Kędziorek „W tych trudnych czasach najlepsze, co
Romantyczny fortepian i Szeherezada
2020-03-27
Fortepianowy, niezwykle wirtuozowski koncert Rachmaninowa zachwyci burzą uczuć, emocji i dźwięków, a orientalna, pełna ekspresji i ferii orkiestrowych barw Szeherezada przeniesie Państwa na niespokojn
Wystawa / Julia Curyło: „Stan nieważkości”
od 2020-03-06 do 2020-04-26
Julia Curyło: „Stan nieważkości” 06.03–26.04.2020 otwarcie wystawy: 06.03 (piątek), godz. 18.00 / wstęp wolny kuratorka: Natalia Cieślak Przyglądając się obrazom Julii Curyło, namalowanym na przestrze
Rewitalizacja Bydgoszczy - konsultacje z NGO
Bydgoszcz. Szkolenie "Inwentaryzacja i środki trwałe"
Bydgoszcz. Szkolenie "Podstawy VAT w jednostkach sektora finansów publicznych"
Bydgoszcz. Szkolenie „Postępowanie w sprawie usunięcia odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania”
Toruń. Szkolenie "Niepełnosprawność intelektualna. Prowadzenie treningów umiejętności społecznych"
Spotkania dla mieszkańców "W zdrowej i czystej atmosferze"