Aktualności (3448):
«161162163164165166167168169170171172173»
Burza mózgów w sklance wody

Nie ucichły emocje związane z ocaleniem klubu eNeRDe, a już rozgorzała dyskusja nad polityką kulturalną naszego miasta. Rychło w czas.

Klasa kreatywna dla Torunia

Dzisiaj celem Torunia powinno być  zatrzymanie w mieście klasy kreatywnej. Ludzie kreatywni decydować  będą o przyszłości i stopniu rozwoju naszej cywilizacji... - kolejny felieton Jarrego.

Czas na Lotos, czas na medal

Energa Toruń wygrała drugi mecz play-off z Odrą Brzeg i awansowała do półfinału Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet. Pod koniec marca zaczyna się walka o medale.

Rękodzieło i święconka na jarmarku

Już po raz szósty w Toruniu, od 27 marca do 3 kwietnia 2010 r., odbędzie się Jarmark Wielkanocny. Świąteczny kiermasz rękodzieła, organizowany cyklicznie przez spółkę Targi Toruńskie, stanie na Rynku Nowomiejskim. Swoją obecność zapowiedziało kilkudziesięciu kupców z całej Polski.

Czas idee wprowadzić w życie

„Pomalujmy śmieciarki!” to jeden z najczęściej komentowanych pomysłów dla miasta. Spytaliśmy się Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania czy można go zrealizować.

Klub eNeRDe zostaje!

Magistrat zmienił decyzję  o przeniesieniu klubu z ul. Browarnej 6 poza Starówkę. Protestowali przeciw temu związani z Toruniem artyści oraz setki bywalców lokalu.
 

Zgoda buduje, niezgoda rujnuje

Działka po Tormięsie straszy od lat. Wygląda na to, że jeszcze przez jakiś czas tak pozostanie. Spór o cztery hektary na Jakubskim Przedmieściu skończy się prawdopodobnie w sądzie.

Urzędnicy porozmawiają z artystami

Jutro poznamy ostateczną decyzję w sprawie klubu eNeRDe. Z jego właścicielami spotka się prezydent Michał Zaleski.

Burza wokół eNeRDe i przeprawa z kredytem

Użytkownicy orbiToruń  stanęli w obronie klubu eNeRDe. Większość z nich uważa, że pomysł  przeniesienia lokalu poza Starówkę jest zły.
 

Pokażmy potencjał

„Jakiej rewolucji potrzebujemy? Musimy w końcu stworzyć krąg, w którym dla nikogo nie zabraknie miejsca, w którym wszyscy będziemy równi.” - twierdziła Barbara Deming.

Pierwiastki odczucia artystycznego (Rozumienie tworzenia)

I w nauce i w sztuce interesują mnie postaci obdarzone umiejętnością przetwarzania rzeczy zastanych, przekraczające granice tego, co uznane za oczywiste... - pisze Marta Kasprowicz*

Włącz się w wyłączanie

Prezydent Torunia Michał Zaleski apeluje o godzinne wygaszenie świateł w domach - wieczorem 27 marca 2010 r. - i przyłączenie się w ten sposób mieszkańców Torunia do globalnej kampanii "Godzina dla Ziemi".

Człowiek, środowisko, integracja

23 marca 2010 roku o godz. 11.00 w Dworze Artusa odbędzie się uroczyste podsumowanie projektu "Człowiek, środowisko, integracja". Jego celem było przybliżenie społeczności województwa kujawsko-pomorskiego istoty i znaczenia problemów ekologicznych.

Kulturalnie zbliża się wiosna

Tegoroczną zimę zapamiętamy na długo. Na szczęście mróz i śnieg to już historia. Jutro Pierwszy Dzień Wiosny!

„The Hurt Locker” od dziś w Toruniu

Zastanawiasz się po co w erze multipleksów kina studyjne? Najbliższy tydzień rozwieje Twoje wątpliwości. Bowiem tylko w małych salach obejrzysz obraz, który zdobył Oskara za najlepszy film.

Bez prowizji, wysokich odsetek i po kosztach

Radni jednogłośnie podjęli 18 marca jedną z najważniejszych uchwał dotyczących dofinansowania budowy nowego mostu wraz drogami dojazdowymi: miasto może zaciągnąć 440 mln zł kredytu na te inwestycję z Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) na bardzo korzystnych warunkach.

Toruń wspomina bohaterkę

Elżbieta Zawacka, jedyna kobieta wśród Cichociemnych, to najsłynniejsza torunianka XX w. Dziś  kończyłaby 101 lat. W mieście zaplanowano wiele uroczystości rocznicowych.

Sprzęt jest, ale badań nie robi

 - Obecnie tomograf komputerowy wykorzystujemy w 10 proc. Jak tak dalej pójdzie to Unia Europejska może nam go odebrać – mówi Andrzej Wiśnicki dyrektor Szpitala Dziecięcego w Toruniu.

Przeciw psim kupom marsz

Masz już serdecznie dosyć psich kup na swoim trawniku, w piaskownicy i na chodniku? - jest okazja do wyrażenia swojej opinii. W niedzielę, 21 marca 2010 r. na Rynku Nowomiejskim odbędzie się happening przewrotnie zatytułowany "Pokochaj psią kupę". Początek o godz.13.00. 

Start Wiosennej Rowerowej Masy Krytycznej

Jeśli w tym roku nie wyjechaliście jeszcze rowerem na toruńskie ścieżki i ulice, jeśli Wasz  rower dalej stoi w piwnicy i czeka na lepszą pogodę informujemy, że czas to zmienić !! Szykujcie rowery, rezerwujcie czas i powiadomcie znajomych o kolejnym rowerowym przejeździe przez Toruń, który odbędzie się w najbliższą sobotę 20 marca.

«161162163164165166167168169170171172173»
Rewitalizacja Bydgoszczy - konsultacje z NGO
Bydgoszcz. Szkolenie "Inwentaryzacja i środki trwałe"
Bydgoszcz. Szkolenie "Podstawy VAT w jednostkach sektora finansów publicznych"
Bydgoszcz. Szkolenie „Postępowanie w sprawie usunięcia odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania”
Toruń. Szkolenie "Niepełnosprawność intelektualna. Prowadzenie treningów umiejętności społecznych"
Spotkania dla mieszkańców "W zdrowej i czystej atmosferze"