Aktualności (3412):
«159160161162163164165166167168169170171»
Czas oświecenia
2010-03-02 Czas oświecenia

Średnio trzy pomysły dla miasta dziennie pojawiają się na orbiToruń.pl. Niedługo dowiemy się co myślą o nich urzędnicy z toruńskiego magistratu.

Ankieta: Torunianie marzą o Camerimage

Skończyła się ankieta, w której pytaliśmy o to, czy festiwal Camerimage wróci do Torunia. Podobną ilość głosów zdobyły wszystkie odpowiedzi, choć zwyciężyły… marzenia.

Europa patrzy na Toruń

W ciągu trzech lat wydamy w Toruniu 150 tys. euro na przedsięwzięcia związane z zagospodarowaniem terenów zieleni. 18-19 lutego 2010 r. we francuskim mieście Torcy Toruń prezentował się przed międzynarodowym gremium na pierwszej konferencji, zorganizowanej w ramach unijnego projektu EUROSCAPES.

„Zo” inspiruje

Od jej śmierci minął niewiele ponad rok. Postać Elżbiety Zawackiej wciąż jednak mocno oddziałuje na rzeczywistość. Tylko do 5 marca można wysyłać prace na konkurs „Oni tworzyli naszą historię”, którego jest patronem.

Zwycięstwo. Nie ma innej opcji

Toruńscy hokeiści zagrają  w weekend dwa najważniejsze mecze sezonu. Jeżeli wygrają, będą występować w hokejowej ekstraklasie w przyszłym sezonie.

Ziggy Dust na portalu

W latach 80. współtworzył  polską scenę punkrockową. Grupa Bikini, którą założył, miała w Od Nowie wspólną salę prób z Republiką. Dwa lata temu mówiły o nim najważniejsze stacje telewizyjne świata. Dlaczego? Bo tańczył na ulicy.

Torunianie do Fryderyków

Sofa, Sławek Wierzcholski i Jacek Kościuszko znaleźli się wśród nominowanych do Fryderyków, najbardziej prestiżowej polskiej nagrody przemysłu fonograficznego. Laureatów poznamy 19 kwietnia 2010 r.

Coraz więcej „popieraczy”

Bułgarka Nat, informatyk Artur, maturzystka Joanna i Zosia, kilkuletnia fanka Katarzynek. Te osoby łączy wiara w to, że nasze miasto zdobędzie tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Trwa akcja biura Toruń 2016.

Jest dyrektor. Nareszcie

Roman Kołakowski został dyrektorem programowym biura Toruń 2016, które koordynuje starania naszego miasta o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Wczoraj jego kandydaturę pozytywnie zaopiniowała rada instytucji.

Bydgoskie rządzi

Popularnością  temu osiedlu może dorównać tylko Starówka. Na Bydgoskim Przedmieściu jest jednak coś czego nie ma jeszcze nawet centrum Torunia. Chodzi o aktywną społeczność, która z miesiąca na miesiąc jest coraz bardziej obywatelska.
 

Pokażmy potencjał

„Jakiej rewolucji potrzebujemy? Musimy w końcu stworzyć krąg, w którym dla nikogo nie zabraknie miejsca, w którym wszyscy będziemy równi.” - twierdziła Barbara Deming

Ostatni dzwonek aby zobaczyć World Press Photo

Tylko do niedzieli będzie można w Toruniu oglądać wystawę World Press Photo. Słynne  fotografie prasowe prezentowane są w Centrum Sztuki Współczesnej.

Sonda: Kopernik znów w Toruniu

W katedrze złożono sarkofag ze szczątkami Mikołaja Kopernika. Tłumy odwiedzają świątynię. Wielu mieszkańców wydarzenie traktuje jako religijną ceremonię, dla części to patriotyczne przeżycie. Są też i tacy, którzy powrotu astronoma do Torunia nie rozumieją. 

Powrót najsłynniejszego torunianina

Urna ze szczątkami Mikołaja Kopernika przyjedzie dziś do Torunia. 19 lutego, w rocznicę  urodzin astronoma, w katedrze św. Janów odbędzie się jego symboliczny pochówek.

Uniwersytet w wieku emerytalnym

Debaty, koncerty, wręczenie honorowych doktoratów, konferencja rektorów z wielu polskich uczelni wyższych – tak Uniwersytet Mikołaja Kopernika będzie świętował 65. urodziny.

Odkryj Kopernika
2010-02-17 Odkryj Kopernika

Wyjątkowy prezent urodzinowy dostaną za kilka dni miłośnicy astronomii. 19 lutego 2010 r., w dniu 537 urodzin Mikołaja Kopernika, ruszy internetowy portal naukowy poświęcony postaci i naukowej spuściźnie największego polskiego astronoma.

Opady duże, ale Wisła spokojna

Tegorocznej zimy spadło w Toruniu najwięcej śniegu od 1979 r. - Najbliższe dni będą na plusie, ale na podsumowanie tej pory roku jeszcze za wcześnie – tłumaczą eksperci.

Popłacimy denarami

Toruń ma swoją  monetę. Od 19 lutego w kilkudziesięciu miejscach na Starówce będzie można płacić denarami toruńskimi. Mennica Polska wybiła ich 30 tysięcy.

Eurostudent kropka com

Studia i praca to styl życia współczesnego studenta w Polsce. By nie znaleźć się w przysłowiowej kropce, łączy przyjemne z pożytecznym. Ile go to kosztuje?

W obiektywie
2010-02-15 W obiektywie

Fotografia to popularne hobby. Wielu pasjonatów działa jednak samotnie. Na naszym portalu poznasz członków Toruńskiej Grupy Fotograficznej, którym zależy na zaktywizowaniu „rysujących światłem”.

«159160161162163164165166167168169170171»
Rewitalizacja Bydgoszczy - konsultacje z NGO
Bydgoszcz. Szkolenie "Inwentaryzacja i środki trwałe"
Bydgoszcz. Szkolenie "Podstawy VAT w jednostkach sektora finansów publicznych"
Bydgoszcz. Szkolenie „Postępowanie w sprawie usunięcia odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania”
Toruń. Szkolenie "Niepełnosprawność intelektualna. Prowadzenie treningów umiejętności społecznych"
Spotkania dla mieszkańców "W zdrowej i czystej atmosferze"