Aktualności (3500):
«163164165166167168169170171172173174175»
Niezwykłe spotkanie

Nie trzeba lecieć  na Księżyc, żeby znaleźć się  wysoko nad ziemią. Wystarczy mieć  oczy szeroko otwarte i trochę  szczęścia.

Polecamy: Tygodnik (nie)kulturalny

Na orbiToruń o tym co warto wpisać w swój kalendarz, a gdzie lepiej się nie pojawiać. Poleca Pchełka.

Ankieta: Po Smoleńsku niewiele się zmieni

Użytkownicy orbiToruń nie mają złudzeń. Jedność Polaków, której byliśmy świadkami podczas żałoby narodowej, nie utrzyma się.

Seks i samochód
2010-04-19 Seks i samochód

Samochód, tak samo jak kobieta wzbudza pożądanie, ale inaczej myśli nastolatek, inaczej mężczyzna mający cudowną żonę i dzieci ... - pisze Ewa Gerbatowska*

Toruń wspomina i żegna

Nasze miasto na wiele sposobów oddaje hołd ofiarom tragedii pod Smoleńskiem. Ostatnim żałobnym wspomnieniem będzie wspólne oglądanie uroczystości pogrzebowych.

MZD na portalu
2010-04-16 MZD na portalu

Miejski Zarząd Dróg to jedna z najważniejszych miejskich instytucji, która zarejestrowała się na orbiToruń. Co roku odpowiada za inwestycje i remonty warte ponad 100 mln zł. Rozmawiamy z jej dyrektorem - Andrzejem Glonkiem.

Mija „dziwny” tydzień

W toruńskiej prasie w ostatnim tygodniu pojawiło się wiele wywiadów z socjologami, psychologami i historykami. Temat rozmów? Patriotyzm, śmierć, Rosja i hipokryzja.

Uczcijmy wspólnie ofiary katastrofy

Zbiór ważnych informacji dotyczących działań zaplanowanych w Toruniu na najbliższe dni, związanych z uroczystościami ku czci ofiar katastrofy polskiego samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem.

Bydgoszcz vs. Toruń

Bydgoszcz zadecydowała. Startuje do miana Europejskiej Stolicy Kultury. Zadecydowała demokratycznie – twórcy, animatorzy kultury oraz szefowie mediów bydgoskich jednogłośnie powiedzieli „tak” dla tego pomysłu. Co dalej z toruńską kandydaturą? - odpowiada Jarek Jarry Jaworski

Wielcy i wybitni
2010-04-15 Wielcy i wybitni

Zapadła decyzja, że ciała Marii i Lecha Kaczyńskich zostaną  złożone na Wawelu. Nie jest to decyzja narodu, który w katedrze wawelskiej pochował swoich największych obywateli, ale dwóch osób, kardynała Dziwisza i Jarosława Kaczyńskiego. Czy słuszna? - pisze nasz czytelnik Przemysław Roszek.

Toruń odda hołd

W czwartek 15 kwietnia 2010 r., dwunastoosobowa delegacja naszego miasta wraz prezydentem Michałem Zaleskim, w imieniu mieszkańców Torunia, odda hołd zmarłemu tragicznie prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu i Jego Małżonce.

Mozart i Blechacz

Muzyka to sztuka wyjątkowa. Dźwięki lepiej niż słowa oddają emocje. W najbliższych dniach w Toruniu odbędą się dwa koncerty dedykowane ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem.

Potrafimy być razem

Niedzielny powrót do Torunia był jednym z najgorszych momentów jakie przeżyłem – o przemyśleniach po katastrofie pod Smoleńskiem pisze Marcin Centkowski.

Listy pełne żalu i współczucia

Burmistrzowie miast partnerskich i zaprzyjaźnionych z Toruniem nadesłali na ręce prezydenta Torunia kondolencje w związku z katastrofą lotniczą w Smoleńsku. Listy kondolencyjne do wielu osób w państwie i Toruniu wysłali również prezydent Michał Zaleski i przewodniczący Rady Miasta Torunia Waldemar Przybyszewski.

Winny raczej człowiek

- Każdy pilot na swoim koncie błędy i niewłaściwie decyzje. Ja tez mam kilka takich, ale na szczęście nigdy nie skończyły się  tragicznie – mówi w rozmowie z orbiToruń  pilot wojskowy z 10-letnim stażem*

Żal, smutek, niezrozumienie

Moment, w którym się znajdujemy jest wyjątkowy. O tragedii w Smoleńsku dla orbiToruń mówią toruńscy artyści, animatorzy, pozarządowcy i studenci.

Po tragedii w Smoleńsku

Uniwersytet Mikołaja Kopernika, jak cała Polska, oddaje cześć ofiarom tragicznej katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Wspominaliśmy szczególnie wizytę Prezydenta Lecha Kaczyńskiego na naszej Uczelni.

Torunianie oddają hołd zmarłym

Setki mieszkańców naszego miasta odwiedza dziś miejsca, w których wspomina się ofiary katastrofy pod Smoleńskiem. Znicze zapalają młodzi, starsi, uczniowie, oficjele i wielu innych.

Wspomninamy dawny Katyń i niedawny Smoleńsk

W kujawsko-pomorskim trwają obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Mają one wymiar symboliczny - mieszkańcy województwa wspominają również tragicznie zmarłych w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Mariaż biznesu z kulturą

Artystów i przedsiębiorców więcej łączy niż dzieli. O współpracy między dwoma sektorami rozmawiano podczas konferencji "Firmy z kulturą".

«163164165166167168169170171172173174175»
Rewitalizacja Bydgoszczy - konsultacje z NGO
Bydgoszcz. Szkolenie "Inwentaryzacja i środki trwałe"
Bydgoszcz. Szkolenie "Podstawy VAT w jednostkach sektora finansów publicznych"
Bydgoszcz. Szkolenie „Postępowanie w sprawie usunięcia odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania”
Toruń. Szkolenie "Niepełnosprawność intelektualna. Prowadzenie treningów umiejętności społecznych"
Spotkania dla mieszkańców "W zdrowej i czystej atmosferze"