Aktualności (3466):
«158159160161162163164165166167168169170...174»
Wiedzą, widzą, wspierają...

„Wiem. Widzę. Wspieram. Toruń 2016”. Takie jest hasło nowej wspólnej inicjatywy toruńskiego biura ESK i Fundacji „Z kulturą!”.

Pogotowie przeciwpowodziowe

Zastępca Szefa Toruńskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Toruniu wydał kolejny komunikat w sprawie sytuacji powodziowej na terenie Torunia.

Urzędnicy - pobudka!

Pomimo szumu medialnego wokół startu, ambitnych zapowiedzi i początkowego entuzjastycznego wręcz zainteresowania mieszkańców - orbitoruń.pl po ponad trzech miesiącach działalności jest niemal dokładnie w tym samym miejscu, w którym był w momencie uruchomienia - pisze nasz użytkownik.

Hala IV LO coraz bliżej

Wiecha zawisła nad salą gimnastyczną IV Liceum Ogólnokształcącego. Uroczystość zorganizowano, ponieważ budowlańcy zamontowali ostatni element dachu.

Społecznicy radzą

Niedawno na pozarządowej arenie Torunia pojawiła się  nowa organizacja, Porozumienie Infrastruktura Toruń. Na orbiToruń  możecie zobaczyć przygotowaną  przez społeczników prezentację  multimedialną o toruńskich inwestycjach drogowych.

Nie da się tego opisać...

Mowa o rysunkach Marcina Treichela*. Rodowity piernik a z zawodu i zamiłowania rysownik, smakosz dobrej kawy prezentuje kilka swoich rysunków.

Idzie woda
2010-05-18 Idzie woda

Zastępca Szefa Toruńskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Toruniu wydał komunikat w sprawie sytuacji powodziowej na terenie miasta Torunia.

Ach, jak przyjemnie

Toruń  to jedno z najbardziej przyjaznych miast w Polsce. W pokonanym polu zostawiliśmy m.in. Warszawę, Gdańsk i Bydgoszcz.

Rektor uspokaja
2010-05-18 Rektor uspokaja

Andrzej Radzimiński komentuje medialne doniesienia o przyszłości bydgoskich szpitali znajdujących się pod kuratelą Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Tłumy w muzeach
2010-05-18 Tłumy w muzeach

Rekordowym zainteresowaniem cieszyła się Noc Muzeów w Toruniu. W sobotni wieczór, 15 maja 2010 r., placówki wystawiennicze w naszym mieście przeżyły prawdziwe oblężenie. Muzeum Okręgowe odwiedziło przez 6 godzin 15 tys. 120 osób, zaś do Centrum Sztuki Współczesnej przyszło ponad 4 000 widzów.

Wkracza nowoczesność

W mieście szykują się nowe inwestycje. W Młynach Richtera przy ul. Kościuszki powstaną Centrum Nowoczesności i Toruński Inkubator Technologiczny.

Ankieta: Juwenalia. Impreza bez...

Studenci się starają - przebierają w wymyślne stroje i bawią do rana przez cztery dni pod rząd. Ich święto z roku na rok zbiera jednak coraz gorsze recenzje.

Sukces toruńskiego fotografika

Zdjęcie Daniela Pacha, przedstawiające samicę orła bielika z toruńskiej Kępy Bazarowej, znalazło się w finale ogólnopolskiego konkursu Grand Press Photo.

Tygodnik (nie)kulturalny

Na orbiTorun o tym co warto wpisać w swój kalendarz, a gdzie lepiej się  nie pojawiać. Poleca Pchełka.

Gotem nie jestem
2010-05-16 Gotem nie jestem

Jacek Dehnel na łamach wirtualnego magazynu Musli rzecze, że teraźniejszość to proszek, którym posypujemy przeszłość. Prezentujemy "jedynkę" z ostatniego numeru pisma.

Partyzanci kultury

Programem ESK kieruje nowy koordynator. Po raz pierwszy od dawna wokół instytucji nie unoszą się dymy z pól bitewnych... kolejny felieton napisał Jarry.

UMK (prawie) w czubie

11 miejsce zajęła toruńska uczelnia w rankingu szkół wyższych. W porównaniu z ub.r. zanotowała spadek o jedną pozycję.

Stoły szachowe staną na bulwarze

Andrzej Szmak, dyrektor Biura Toruńskiego Centrum Miasta, komentuje kilka pomysłów dla Torunia jakie pojawiły się na orbiToruń.

Teatr, folk i kino... nagrody czekają

Chcesz dostać bilet na jedną z imprez jaka w ten weekend odbędzie się  w Toruniu? Napisz do nas! Nagrody jak zwykle czekają!

Skatalogują twórców z kulturą

Fundacja „Z kulturą!” apeluje do toruńskich twórców o przysyłanie informacji o sobie. Tak ma powstać baza dzięki której artystom łatwiej będzie np. znaleźć sponsora.

«158159160161162163164165166167168169170...174»
Rewitalizacja Bydgoszczy - konsultacje z NGO
Bydgoszcz. Szkolenie "Inwentaryzacja i środki trwałe"
Bydgoszcz. Szkolenie "Podstawy VAT w jednostkach sektora finansów publicznych"
Bydgoszcz. Szkolenie „Postępowanie w sprawie usunięcia odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania”
Toruń. Szkolenie "Niepełnosprawność intelektualna. Prowadzenie treningów umiejętności społecznych"
Spotkania dla mieszkańców "W zdrowej i czystej atmosferze"