Bezpłatne programy profilaktyczne i terapeutyczne

Informacje
Fot. Towarzystwo Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom/fb

Towarzystwo Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom zaprasza do udziału mieszkańców Torunia w bezpłatnych programach profilaktycznych i terapeutycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych dofinansowanych ze środków Gminy Miasta Toruń.

W ofercie TPPU znalazły się następujące działania:

  • Oferta poradniano - terapeutyczna dla rodzin, doświadczających problemów w związku z używaniem substancji psychoaktywnych (w tym narkotyki, alkohol, nikotyna) przez dziecko, członka rodziny (poradnictwo rodzinne, konsultacje specjalistyczne, interwencje kryzysowe, specjalistyczna pomoc terapeutyczna) poniedziałek- piątek, w godzinach 9.00-15.00, czwartek 11-18.00
  • Rekomendowany, krótkoterminowy Program Candis dla użytkowników przetworów konopi w postaci indywidualnych sesji terapeutycznych (czas trwania ok. 2-3 m-ce). W programie mogą uczestniczyć osoby powyżej 16 roku życia, które chciałyby ograniczyć lub zrezygnować z używania konopi
  • Poradnia Pomocy Palącym zaprasza osoby, które chciałyby zerwać z nałogiem palenia tytoniu, gdzie dotychczasowe próby kończyły się niepowodzeniem. (TPPU proponuje ofertę psychoterapii indywidualnej ze wsparciem farmakologicznym o udowodnionej skuteczności 5-6 spotkań z terapeutą 1 x w tygodniu)
  • Od lutego 2025 r. ruszyła realizacja jednej grupy warsztatów umiejętności psychospołecznych (kontynuacja współpracy z placówkami oświatowymi z Torunia)
  • Trwa nabór uczestników do jednej grupy warsztatów psychoedukacyjnych dla młodzieżowych liderów (kontynuacja współpracy z placówkami oświatowymi z Torunia)
  • Nabór do pięciu grup warsztatowych pn. Zajęcia informacyjno-edukacyjne dla rodziców, rodzin osób zagrożonych uzależnieniami behawioralnymi:

1. Zwiększenie świadomości oraz zdobycie rzetelnej wiedzy na temat przyczyn oraz mechanizmów uzależnienia od hazardu, zaburzeń związanych z grami sieciowymi, nowymi technologiami.
2. Zwiększenie kompetencji wychowawczych rodziców oraz wzmocnienie autorytetu i sprawczej roli rodziny.
3. Liczba planowanych grup w roku: 10 (ok. 150 osób - bezpośrednich odbiorców).
4. Czas trwania jednego spotkania/liczba spotkań: 2 godziny (10 grup x 2 godziny)
5. Zajęcia prowadzone będą przez pedagoga, profilaktyka na terenie placówki/szkoły po uprzednim zgłoszeniu udziału. Program skierowany jest do rodziców, rodzin osób zagrożonych grami internetowymi, fonoholizmem.

W celu uzyskania szczegółowych informacji: kontakt telefoniczny 56/6522394 lub mailowy: mkattppu [dot] org lub profilaktykaattppu [dot] org.
Więcej informacji i szczegółów na stronie internetowej: www.tppu.org
Biuro Towarzystwa Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom: ul. Jęczmienna 10/7 czynne jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00-15.00, w czwartki od 11 do godziny 18.00.
Uwaga! W celu umówienia wizyty organizatorzy proszą o wcześniejszy kontakt telefoniczny: 56/6522394
Zrealizowano dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń.
 
Fot. Towarzystwo Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom/fb