2010-03-22 Włącz się w wyłączanie

Prezydent Torunia Michał Zaleski apeluje o godzinne wygaszenie świateł w domach - wieczorem 27 marca 2010 r. - i przyłączenie się w ten sposób mieszkańców Torunia do globalnej kampanii "Godzina dla Ziemi".

Szanowni Mieszkańcy Torunia!

27 marca 2010 roku o godzinie 20.30 miliony osób na Ziemi, w tym mieszkańcy największych miast świata, na jedną godzinę zgaszą światła w swoich domach w ramach globalnej akcji "Godzina dla Ziem".

"Godzina dla Ziemi" to ogólnoświatowa inicjatywa prowadzona przez międzynarodową organizację ekologiczną WWF jako symboliczny wyraz przeciwstawienia się największym zagrożeniom dla naszej planety, jakim są zmiany klimatu. Akcja ta polega na wyłączeniu światła na jedną godzinę zarówno przez osoby prywatne, firmy, ale także miasta, w których wygaszane są iluminacje spektakularnych budynków. Jest to zarazem apel ludzi z całego świata do polityków w sprawie pilnej potrzeby podjęcia globalnych działań przeciwko nadmiernemu ocieplaniu się Ziemi. Toruń po raz kolejny zaznaczy udział w tej wartościowej inicjatywie.

Zwracam się zatem do mieszkańców Torunia z prośbą o przyłączenie do akcji, która jest dowodem na to, iż  dzięki swojej wrażliwości, entuzjazmowi i optymizmowi ludzie na całym świecie potrafią zjednoczyć się wokół jednego celu. Niech światło zgaśnie także w Toruniu!

Prezydent Miasta Torunia
/-/ Michał Zaleski

Co wyłączy miasto?

Warto dodać, że tego dnia także i miasto wyłączy część świateł. Przez godzinę nie będa iluminowane: mury obronne wzdłuż Bulwaru Filadelfijskiego, fosa zamkowa, fosa wschodnia, Zamek Krzyżacki, most drogowy oraz Dwór Artusa.

źródło: www.torun.pl

ilość odsłon podstrony: 1226
Share |
Komentarze:
Brak komentarzy.
Bądź pierwszy - dodaj swój komentarz
Aby wypowiedzieć się na forum musisz być zalogowany
Rewitalizacja Bydgoszczy - konsultacje z NGO
Bydgoszcz. Szkolenie "Inwentaryzacja i środki trwałe"
Bydgoszcz. Szkolenie "Podstawy VAT w jednostkach sektora finansów publicznych"
Bydgoszcz. Szkolenie „Postępowanie w sprawie usunięcia odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania”
Toruń. Szkolenie "Niepełnosprawność intelektualna. Prowadzenie treningów umiejętności społecznych"
Spotkania dla mieszkańców "W zdrowej i czystej atmosferze"