2017-03-09 Rusza nabór wniosków w ramach Budżetu Partycypacyjnego Torunia 2018

8 marca 2017 r. rozpoczął się nabór wniosków w ramach kolejnej, piątej już edycji Budżetu Partycypacyjnego Torunia, na rok 2018. Kwota do rozdysponowania na projekty osiedlowe oraz ogólnomiejskie wynosi łączni 7.050.000 zł (stanowi to 6% podatku od nieruchomości, który wpłynął w 2016 r.).

W ramach budżetu partycypacyjnego zrealizować można dowolne przedsięwzięcie należące do katalogu zadań własnych gminy lub powiatu. Czas realizacji wybranych projektów to jeden rok budżetowy (w tym przypadku 2018), z możliwością wydłużenia czasu na realizację o 6 miesięcy w przypadku zadań inwestycyjnych i remontowych.

Pula lokalna środków przeznaczona jest dla 13 okręgów. Połowa puli jest dzielona po równo na 13 części, 25 procent proporcjonalnie do powierzchni poszczególnych okręgów, a 25 procent proporcjonalnie do liczby ich zameldowanych mieszkańców.

Każdy mieszkaniec może zgłosić maksymalnie 2 propozycje osiedlowe i jedną propozycję ogólnomiejską. Składając wniosek musi dołączyć do niego listę 15 podpisów osób popierających projekt. Wnioskodawca musi mieć ukończone 16 lat.

Więcej informacji, w tym także wnioski, formularze oraz przykładowy cennik do pobrania, znajdziecie na stronie www.torun.pl/bp.

ilość odsłon podstrony: 478
Share |
Komentarze:
Brak komentarzy.
Bądź pierwszy - dodaj swój komentarz
Aby wypowiedzieć się na forum musisz być zalogowany
Rewitalizacja Bydgoszczy - konsultacje z NGO
Bydgoszcz. Szkolenie "Inwentaryzacja i środki trwałe"
Bydgoszcz. Szkolenie "Podstawy VAT w jednostkach sektora finansów publicznych"
Bydgoszcz. Szkolenie „Postępowanie w sprawie usunięcia odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania”
Toruń. Szkolenie "Niepełnosprawność intelektualna. Prowadzenie treningów umiejętności społecznych"
Spotkania dla mieszkańców "W zdrowej i czystej atmosferze"