2010-03-24 Rękodzieło i święconka na jarmarku

Już po raz szósty w Toruniu, od 27 marca do 3 kwietnia 2010 r., odbędzie się Jarmark Wielkanocny. Świąteczny kiermasz rękodzieła, organizowany cyklicznie przez spółkę Targi Toruńskie, stanie na Rynku Nowomiejskim. Swoją obecność zapowiedziało kilkudziesięciu kupców z całej Polski.

Na jarmarku królować będzie rękodzieło. Jak co roku będą kramy z tradycyjnymi pisankami, świątecznymi palmami, stroikami, ręcznie robioną biżuterią, ceramiką, wyrobami z wikliny,  z drewna i ze skóry. Nie zabraknie też stoisk z prawdziwym miodem i świecami z pszczelego wosku, nalewkami, staropolskimi wędlinami bez konserwantów, z sękaczami i z przyprawami z całego świata. Kupić też będzie można chleby kurpiowskie i litewskie.

Ostatniego dnia Jarmarku, w Wielką Sobotę o godz. 13.00, wśród kramów odbędzie się uroczystość poświęcenia wielkanocnych pokarmów. Do udziału w tym świątecznym spotkaniu zaproszeni są wszyscy torunianie.

Źródło: www.torun.pl

ilość odsłon podstrony: 1818
Share |
Komentarze:
Brak komentarzy.
Bądź pierwszy - dodaj swój komentarz
Aby wypowiedzieć się na forum musisz być zalogowany
Rewitalizacja Bydgoszczy - konsultacje z NGO
Bydgoszcz. Szkolenie "Inwentaryzacja i środki trwałe"
Bydgoszcz. Szkolenie "Podstawy VAT w jednostkach sektora finansów publicznych"
Bydgoszcz. Szkolenie „Postępowanie w sprawie usunięcia odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania”
Toruń. Szkolenie "Niepełnosprawność intelektualna. Prowadzenie treningów umiejętności społecznych"
Spotkania dla mieszkańców "W zdrowej i czystej atmosferze"