Wydarzenie
Tytuł wydarzenia:Jimi Hendrix symfonicznie - koncert andrzejkowy
Data wydarzenia:2019-11-29 (19:00)
Miejsce:Sala Koncertowa CKK Jordanki
Aleja Solidarności 1-3, 87-100 Toruń
Organizator:Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Telefon:56 642 43 79
Email:kasa(at)tos.art.pl
WWW:http://tos.art.pl/pl/wydarzenie_799_Jimi_Hendrix_symfonicznie.html
Bilety/warunki uczestnictwa:89/79/59 zł
Wydarzenie dodane przez:Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Data dodania:2019-10-28 10:52
Opis wydarzenia: 
Jimi Hendrix symfonicznie - koncert andrzejkowy
Wystąpią:

Leszek Cichoński – gitara
Jorgos Skolias – wokal
Łukasz Łyczkowski - wokal
Jerzy Kosek - dyrygent
Toruńska Orkiestra Symfoniczna

W programie nieśmiertelne przeboje Hendrixa w symfonicznych aranżacjach.

Toruńska Orkiestra Symfoniczna i pomysłodawca projektu Leszek Cichoński zapraszają na niezwykły koncert, podczas którego znane przeboje Jimiego Hendriksa zabrzmią w zupełnie nowych aranżacjach.

Wielu artystów przearanżowało swego czasu swój dorobek na nowe dzieła, zagrane z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Zrobili tak miedzy innymi królowie muzyki ciężkiej – zespół Metallica, zmysłowy Sting, czy, na rodzimym podwórku, Coma, Lady Pank i Perfect. Brzmienie dobrze znanych utworów wzbogacone za sprawą klasycznych instrumentów smyczkowych i dętych, zyskuje wtedy zupełnie nową jakość.

Jimi Hendrix - gitarzysta wirtuoz, którego geniusz i sceniczna charyzma na zawsze wyrobiły mu miejsce w panteonie rocka, za życia nie zagrał swojej muzyki z orkiestra symfoniczną. Leszek Cichoński - gitarzysta, animator kultury, główny pomysłodawca Thanks Jimi Festival i akcji bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu - wraz z absolwentami wrocławskiej Akademii Muzycznej Marleną Mruz i Jakubem Zwaryczem z grupy Scoreart opracował i zaaranżował zaskakujące brzmieniem, formą i pulsem, oryginalne orkiestracje. Ten projekt to próba stworzenia nowej jakości wiecznie żywych utworów mistrza gitary.

Pierwszy koncert w październiku 2016 roku, wyprzedany już na parę dni przed koncertem, zgromadził w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu ponad tysięczną publiczność. Koncert ten został zarejestrowany i ukaże się na płycie jesienią 2019 roku.

Najbardziej znane hity, takie jak Foxy Lady, Voodoo Child, czy Hey Joe w zupełnie nowym, wzbogaconym brzmieniu, można będzie usłyszeć podczas koncertu Jimi Hendrix Symfonicznie w wykonaniu Jorgosa Skoliasa (wokal), Łukasza Łyczkowskiego (wokal, finalista Voice of Poland) oraz autora projektu Leszka Cichońskiego, który zaśpiewa i zagra na gitarze. Toruńską Orkiestrę Symfoniczną poprowadzi Jerzy Kosek.

Sponsor Główny Mecenas Kultury - PGE Toruń S.A.
ilość odsłon podstrony: 695
Share |
Ostatnio zgłosili uczestnictwo:
Wydarzenie nie posiada uczestników. Zgłoś swoje uczestnictwo
Komentarze:
Brak komentarzy.
Bądź pierwszy - dodaj swój komentarz
Aby wypowiedzieć się na forum musisz być zalogowany
Inne wydarzenia:
 tytuł i opisdodane przez
Wyszły w pole kurki trzy – CZAS DLA NAS
2020-01-26
Styczeń 2020 PON WT SR CZW PT SOB NIE 30 31 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2 Subskrybuj newsletter Bądź na bieżąco, zapisz s
W deszczowym rytmie – CZAS DLA NAS
2019-11-24
Listopadowa szaruga za oknami nie zniechęci nas do muzycznych działań. Zapraszamy na kolejne, jesienne i chlupoczące deszczem spotkanie z ciocia Adą i Krasnalem. Podczas wesołego spotkania poznamy sym
Pojedynek rodzinny instrumentów - Symfonika Familijna
2019-11-17
Dzieci wraz z opiekunami zaproszeni zostaną do wspólnej zabawy i eksploracji muzycznych tematów. Cykl przeznaczony jest dla dzieci od 6 roku życia.
Rewitalizacja Bydgoszczy - konsultacje z NGO
Bydgoszcz. Szkolenie "Inwentaryzacja i środki trwałe"
Bydgoszcz. Szkolenie "Podstawy VAT w jednostkach sektora finansów publicznych"
Bydgoszcz. Szkolenie „Postępowanie w sprawie usunięcia odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania”
Toruń. Szkolenie "Niepełnosprawność intelektualna. Prowadzenie treningów umiejętności społecznych"
Spotkania dla mieszkańców "W zdrowej i czystej atmosferze"