Wydarzenie
Tytuł wydarzenia:Nathalie Daoust: „Korean Dreams”
Data wydarzenia:od 2018-06-08 do 2018-07-08 (18.00)
Miejsce:Galeria Sztuki Wozownia
ul. Ducha Św. 6
Organizator:Galeria Sztuki Wozownia
Email:info@wozownia.pl
WWW:https://www.facebook.com/events/986695108152102
Wydarzenie dodane przez:Galeria Sztuki Wozownia
Data dodania:2018-05-23 12:38
Opis wydarzenia: 
Nathalie Daoust: „Korean Dreams”
Nathalie Daoust: „Korean Dreams”
08.06–08.07.2018
otwarcie wystawa: 08.06 (piątek), godz. 18.00 / wstęp wolny
kuratorka: Karen Irvine


Kanadyjka Nathalie Daoust pokaże w Wozowni serię zdjęć zatytułowaną Korean Dreams. Artystka bada tu tajemniczą, skrzętnie ukrywaną przed światem rzeczywistość Korei Północnej – kraju, gdzie ludzkimi losami kierują nie indywidualne wybory, ale sposób życia narzucony odgórnie całemu narodowi. Wiele zdjęć musiało zostać wykonanych z ukrycia, ponieważ – jako obcokrajowiec – Daoust cały czas była śledzona. Kontury na jej czarno-białych fotografiach są rozmazane, a kształty niewyraźne i rozmyte. Jest to zabieg celowy, który w metaforyczny sposób prezentuje mechanizm przekazywania informacji przez tamtejszych rządzących. Zdjęcia, podobnie jak ludzie z Korei Północnej, są manipulowane, a prawda – rozmyta. Obrazy Daoust pokazują kraj, który wydaje się zagubiony w czasie, oderwany od rzeczywistości, zawieszony w chimerycznym świecie fantazji. Jak mówi sama Nathalie Daoust: „Od czasu moich pierwszych eksperymentów z fotografią fascynowały mnie ludzkie zachowania i różne rzeczywistości, stale obecne ludzkie pragnienie życia w świecie marzeń. Estetyka mojego nowego projektu kontynuuje tę wizualną eksplorację na granicy między snem a rzeczywistością, ale tym razem obejmuje eskapizm kraju i akt utraty w nim siebie”.

Nathalie Daoust (ur. 1977, Montreal), kanadyjska artystka i fotografka, po ukończeniu studiów w Cegep du Vieux-Montreal (1994–1997) przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie spędziła dwa lata w hotelu Carlton Arms. Powstał tam jej pierwszy fotograficzny projekt i pierwsza indywidualna wystawa, opublikowana następnie w 2002 roku w książce New York Hotel Story. Wprowadzone tam tematy, takie jak tożsamość, płeć, seksualność, czas i pamięć, eskapizm, będą pojawiały się w kolejnych cyklach Nathalie Daoust. Jej fotografie koncentrują się na ujawnianiu ukrytych pragnień i marzeń, często objawiających się na marginesie społeczeństwa (wiele projektów dotyczy kobiet, ciemniejszej strony ich tożsamości, m.in. Tokyo Hotel Story). Daoust kieruje się pragnieniem zrozumienia ludzkiego impulsu do konstruowania doświadczeń, które pozwalają nam żyć, przynajmniej przez chwilę, w fikcyjnym świecie. W przekazywaniu treści bardzo ważną rolę odgrywa technika, sam proces tworzenia obrazu. Nathalie Daoust dąży do przesuwania granic fotografii poprzez eksperymentalne metody, pracę z nowymi mediami, wykorzystanie technik nie-cyfrowych, które poszerzają pole jej konceptualnych poszukiwań.
ilość odsłon podstrony: 5244
Share |
Ostatnio zgłosili uczestnictwo:
Wydarzenie nie posiada uczestników. Zgłoś swoje uczestnictwo
Komentarze:
Brak komentarzy.
Bądź pierwszy - dodaj swój komentarz
Aby wypowiedzieć się na forum musisz być zalogowany
Inne wydarzenia:
 tytuł i opisdodane przez
Z Nowego i Starego świata. Koncert laureatów.
2019-10-06
Krzysztof Willibald Gluck tworzył w epoce przedklasycystycznej. Był reformatorem opery, autorem oper i baletów. Szczególnie znanym jego dziełem jest opera Orfeusz i Eurydyka, której fragmenty - Taniec
''Maszerują dzieci drogą'' | CZAS DLA NAS
2019-02-10
Krasnal Oktawiusz i ciocia Ada tym razem wyruszą w świat muzyki w rytmie marsza. Podczas koncertu zabrzmią kompozycje-marsze napisane na przestrzeni dziejów przez słynnych kompozytorów: F. Chopina, P.
Whitney Houston symfonicznie
2019-03-10
W programie piosenki z repertuaru Whitney Houston, m.in: How will I know, I have nothing, Where do broken hearts go, All the man that I need, I wanna dance with somebody, I will always love you, My l
Rewitalizacja Bydgoszczy - konsultacje z NGO
Bydgoszcz. Szkolenie "Inwentaryzacja i środki trwałe"
Bydgoszcz. Szkolenie "Podstawy VAT w jednostkach sektora finansów publicznych"
Bydgoszcz. Szkolenie „Postępowanie w sprawie usunięcia odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania”
Toruń. Szkolenie "Niepełnosprawność intelektualna. Prowadzenie treningów umiejętności społecznych"
Spotkania dla mieszkańców "W zdrowej i czystej atmosferze"