Wydarzenie
Tytuł wydarzenia:Agnieszka Kunicka, Thomas Orchowski: „O krok od raju…”
Data wydarzenia:od 2018-02-23 do 2018-03-27 (18.00)
Miejsce:Galeria Sztuki Wozownia
ul. Rabiańska 20
Organizator:Galeria Sztuki Wozownia
Email:info@wozownia.pl
WWW:http://wozownia.pl/agnieszka-kunicka-thomas-orchowski-o-krok-od-raju
Wydarzenie dodane przez:Galeria Sztuki Wozownia
Data dodania:2018-01-29 12:29
Opis wydarzenia: 
Agnieszka Kunicka, Thomas Orchowski: „O krok od raju…”
Agnieszka Kunicka, Thomas Orchowski: „O krok od raju…”

23.02 – 27.03.2018

otwarcie wystawy: 23.02 (piątek), godz. 18.00 / wstęp wolny

kurator: prof. Andrzej ZygmuntowiczWystawa fotograficzna Agnieszki Kunickiej i Thomasa Orchowskiego ma charakter dokumentalny. Prezentuje zdjęcia, które zostały wykonane w czasie kryzysu migracyjnego w 2015 i 2016 roku. Ekspozycja przedstawia dwa aspekty współczesnego uchodźstwa: drogę uchodźców / migrantów do Europy oraz ich życie w ośrodkach dla cudzoziemców w Polsce.

Tematem cyklu fotografii Agnieszki Kunickiej jest mało „medialny” aspekt procesów migracyjnych: dokumentowała ona zwyczajne życie mieszkańców jednego z polskich ośrodków, do których trafiają osoby starające się o nadanie statusu uchodźcy. Zdjęcia Kunickiej pokazują codzienność tych ludzi, zwykle niemożliwą do zobaczenia, oraz miejsca, gdzie żyją w oczekiwaniu na decyzję o przyznaniu statusu uchodźcy – decyzję, od której zależy nieraz przyszłość całych rodzin.

Z kolei Thomas Orchowski towarzyszył uchodźcom i migrantom podczas ich drogi do Europy. Zdjęcia, które znajdą się na wystawie, zostały zrobione w czterech miejscach: Horgos w Serbii, Beli Manastir w Chorwacji, Idomeni w Grecji i na Lesbos – greckiej wyspie, na którą migranci przeprawiają się pontonami z okolic tureckiego Ayvalik. Fotograf towarzyszył uchodźcom również w innych miejscach w Europie, dokumentując ich frustrację oraz napięcie, towarzyszące tułaczce między krajami. Na fotografiach widzimy, jak są oni zatrzymywani na granicy, odgradzani murami, przetrzymywani w nieludzkich warunkach, a władze kolejnych krajów przerzucają ich z miejsca na miejsce.Agnieszka Kunicka – absolwentka Studium Fotografii Związku Polskich Artystów Fotografików. Zajmuje się głównie fotografią dokumentalną, portretową i społeczną. Uczestniczka kilku wystaw zbiorowych m.in. w Warszawie, Taszkiencie i Brukseli. Przez 10 lat związana z Polską Akcją Humanitarną. Inicjowała i realizowała programy oraz projekty pomocowe dla cudzoziemców i repatriantów, a także działania skierowane do polskiego społeczeństwa. Prezes Fundacji Refugee.pl im. Małgorzaty Jasiczek-Gebert i członek Komisji Ekspertów ds. Migrantów. W roku 2015 brała udział w pracach Międzyresortowego Zespołu do spraw przesiedleń i relokacji uchodźców. www.agakunicka.pl

Thomas Orchowski – reporter, współpracownik Radia TOK FM. Publikował w m.in. „Magazynie Świątecznym Gazety Wyborczej” i „Krytyce Politycznej”. Kryzysem migracyjnym zaczął się zajmować, w momencie gdy migranci utknęli na dworcu Keleti w Budapeszcie. Potem relacjonował drogę uchodźców z Chorwacji, Serbii, Macedonii i greckiej wyspy Lesbos. Obecnie zajmuje się Turcją. Student prawa i absolwent Polskiej Szkoły Reportażu.
ilość odsłon podstrony: 4330
Share |
Ostatnio zgłosili uczestnictwo:
Wydarzenie nie posiada uczestników. Zgłoś swoje uczestnictwo
Komentarze:
Brak komentarzy.
Bądź pierwszy - dodaj swój komentarz
Aby wypowiedzieć się na forum musisz być zalogowany
Inne wydarzenia:
 tytuł i opisdodane przez
Paulina Stasik: „Krokodyle łzy”
od 2018-06-08 do 2018-07-08
Paulina Stasik w swojej twórczości skupia się na człowieku – myśli o nim jako o bycie w czasie, odnosi się do kwestii pamięci i przemijania, bada relacje międzyludzkie.
NAD_RYSOWAĆ – Międzynarodowa Wystawa Rysunku Studenckiego
od 2018-05-11 do 2018-06-03
Czym jest tytułowe NAD_RYSOWANIE, które stało się hasłem przewodnim tegorocznej edycji Międzynarodowej Wystawy Rysunki Studenckiego? To refleksja nad przekraczaniem rysunkowych granic, nad tym, co jes
Rock of Poland - Symphonica
2018-07-07
Koncert w ramach 22. Międzynarodowego Festiwalu Nova Muzyka i Architektura. Multimedialne widowisko „Rock of Poland” czyli polski rock lat 80’ powraca! Muzyka kultowych, polskich zespołów. Piosenki k
Rewitalizacja Bydgoszczy - konsultacje z NGO
Bydgoszcz. Szkolenie "Inwentaryzacja i środki trwałe"
Bydgoszcz. Szkolenie "Podstawy VAT w jednostkach sektora finansów publicznych"
Bydgoszcz. Szkolenie „Postępowanie w sprawie usunięcia odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania”
Toruń. Szkolenie "Niepełnosprawność intelektualna. Prowadzenie treningów umiejętności społecznych"
Spotkania dla mieszkańców "W zdrowej i czystej atmosferze"