Pomysł z dnia 2010-04-23
Kategoria:Turystyka i wypoczynek
Dzielnica:Staromiejskie
Tytuł pomysłu:W REDAKCJI: Most Pauliński
Pomysł dodane przez:Bogusław Safier
Data dodania:2010-04-23 11:29
Status:
w redakcji
Ocena użytkowników:
3.87 (głosów: 38)
Twoja ocena:Aby oceniać pomysłu musisz być zalogowany
Treść pomysłu: 
W REDAKCJI: Most Pauliński
Gotycki Most pod ulicą Most Pauliński należy udostępnić do zwiedzania!!!

Dlaczego tylko raz w roku można zwiedzać ten zabytek. W pobliżu ma stanąć makieta Torunia. Udostępnienie do zwiedzania gotyckiego mostu spowoduje, że ten zakątek naszego miasta przyciągnie wielu turystów.
ilość odsłon podstrony: 8771
Share |
Powrót do listy pomysłówPowrót do listy pomysłów
Komentarze:
LUCAS LUCAS
napisz wiadomość  zaproś do znajomych (1)  
Zabytki powinno się zwiedzać a może w Toruniu boją się turystów :)
Agata Rygielska
napisz wiadomość  zaproś do znajomych (0)  
O tak, zdecydowanie, jestem za
Artur Grabowski
napisz wiadomość  zaproś do znajomych (2)  
Witam! Jestem za. Może nie na 365 dni w roku, ale na pewno więcej niż na jeden !!!!
Marcel Woźniak
napisz wiadomość  zaproś do znajomych (34)  
Fotki z Święta Mostu Paulińskiego!

http://orbitorun.pl/swietomostupaulinskiego,1279,l1.html
Marcin Frątczak
napisz wiadomość  zaproś do znajomych (11)  
Podpisuję się za tym pomysłem wszystkimi moimi kończynami!
Marcel Woźniak
napisz wiadomość  zaproś do znajomych (34)  
edytowane: 2011-08-19 13:02
Jest odpowiedź miejskiego konserwatora:

Jest to do zorganizowania, ale wymaga sporej pracy. Czego potrzeba, aby turyści mogli zacząć regularnie zwiedzać gotycki most pod ul. Most Pauliński? Po pierwsze, trzeba rozwiązać kwestię własności. Nie jest bowiem tak, że możemy z całą pewnością powiedzieć, iż magistrat jest właścicielem całego terenu, o którym mówimy.

Po drugie, most udostępniony mógłby być jedynie w przypadku znalezienia czy wyłonienia jego gospodarza. Potrzeba do tego przetargu i szczegółowej specyfikacji. Most Pauliński to bowiem miejsce wyjątkowe, które wymaga odpowiedniej konserwacji, dbałości i specyficznego traktowania jeżeli chodzi o ruch turystyczny. Zabytek mogą zwiedzać jedynie kilkuosobowe grupy.

Po trzecie. Trzeba obliczyć koszty przedsięwzięcia. Finanse będą również ważne dla przyszłego opiekuna – w końcu nie będzie mógł przyjąć nieskończonej liczby turystów, na których zarobi. Nie wiadomo również czy most będzie można zwiedzać zimą.

W Biurze Miejskiego Konserwatora Zabytków od dłuższego czasu zastanawiamy się nad tym pomysłem. W tym roku, z powodu braku funduszy, nie zainicjujemy jednak żadnego działania, choć nie ukrywam, że całoroczne zwiedzanie Mostu Paulińskiego to rzecz dla nas intrygująca.

Pragnę jednak zaznaczyć, że BMKZ będzie mogło zacząć wykonywać swoje obowiązki jeśli odpowiednie decyzje podejmą inne jednostki magistratu. My możemy pomóc w przygotowaniu przetargu, określić szczegóły konserwacji, zaopiniować inicjatywę, ale pierwszy ruch należy do Wydziału Gospodarki Komunalnej, Wydziału Kultury lub Biura Toruńskiego Centrum Miasta.


Ich również spytamy o zdanie.
red.
http://orbitorun.pl/pomysldlamiastazwiedzaniemostupaulinskiego,1422,l1.html
konto usunięte lub zablokowaneWitam!

Nowe informacje:

Myśleliśmy, że dowiemy się czegoś w Biurze Toruńskiego Centrum Miasta, jednak Pan Andrzej Szmak odesłał nas do magistrackiego Wydziału Sportu i Turystyki, czym dał jasno do zrozumienia, że udostępnienie turystom Mostu Paulińskiego nie leży w jego gestii.

Czekamy więc na odpowiedź z WSiT oraz z Wydziału Gospodarki Komunalnej.

Pozdrawiam!
konto usunięte lub zablokowaneWitam!

Kolejny rozdział epopei "Most Pauliński". Sprawa jest skomplikowana, ale kula śniegowa powoli zaczyna się toczyć, tzn. urzędniczą machinę wprowadzono w ruch. Niebawem kolejne informacje o pomyśle Bogusława Safiera.

http://orbitorun.pl/pomysldlamiastapracujemynadmostempaulinskim,1446,l1.html

Pozdrawiam!
Marcel Woźniak
napisz wiadomość  zaproś do znajomych (34)  
http://orbitorun.pl/pomysldlamiastamostpaulinskidlaturystow,1601,l1.html

Kolejny odcinek noweli pod tytułem "Most Pauliński dla zwiedzających".

GŁOS Z URZĘDU:

W odpowiedzi na email uprzejmie informuję, iż układ własnościowy w rejonie Mostu Paulińskiego mogą Państwo mogą obejrzeć na stronach GEOPORTALU miasta Torunia - mapa.um.torun.pl (wybierając mapę ewidencyjną i podłączając warstwę struktura własności).

Kamienice na tej ulicy są kamienicami w większości prywatnymi i wykup gruntów można negocjować tylko z właścicielami.

Obszarem starego miasta w urzędzie zajmuje się Biuro Toruńskiego Centrum Miasta tel. 56/ 611 87 36 i z nim należy rozmawiać w sprawie udostępnienia Mostu Paulińskiego.
Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest podpisanie umowy z właścicielami nieruchomości na udostępnianie dla zwiedzających Mostu Paulińskiego bez wykupowania gruntów.
O ile potrzebuje Pan szczegółowych informacji nt. właścicieli działek, to takie dane można zakupić w Wydziale Geodezji i Kartografii tel. 56/61 18 475.


Z poważaniem
Dariusz Adamczyk
Dyrektor Wydziału Geodezji i Kartografii
Urzędu Miasta Torunia

Dyrektor Adamczyk jest kolejnym pracownikiem magistratu , który zaleca nam kontakt z Andrzejem Szmakiem, szefem BTCM. Wcześniej podobnie wypowiadali się: Mirosława Romaniszyn (Miejski Konserwator Zabytków), Marcin Kowallek (dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami) i Jarosław Więckowski (dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki). Zdaniem Andrzeja Szmaka jego instytucja nie może zająć się sprawą Mostu Paulińskiego. Stwierdził tak pomimo tego, że BTCM realizuje projekt zagospodarowania placu dominikańskiego – leży w sąsiedztwie podziemnego zabytku.

Struktura własnościowa nad średniowieczną przeprawą nie jest tak skomplikowana jak wydaje się urzędnikom. Najważniejsza kamienica (ul. Most Pauliński 2-10, działka nr 100), pod nią znajdują się zabytkowe podziemia, należy do magistratu. Prywatne posesje otaczają budynek od północy i zachodu (działki nr 97, 99/1 i 99/2), z pozostałych stron znajdują się działki gminy.

Wydział Gospodarki Nieruchomościami nie odpowiedział na nasze pytania. Wysłaliśmy je drogą mailową 17 października.
Aby wypowiedzieć się na forum musisz być zalogowany
Inne pomysły z tej kategorii:
 tytuł i opisdodane przez
Promocja Torunia w samym Toruniu
Może by na dworcu głównym rozlokować dziewczyny od promocji(seksowne torunianki) które rozdawały by ulotki o Toruniu i częstowały turystów piernikami i kawą ? Zlokalizować w Toruniu ulice Krzyżacką :)
2010-02-11 01:32
Wodospad
Zbudowanie wodospadu w kształcie gigantycznego piernika z głową M.Kopernika Po prostu Aldona
2010-02-10 17:10
MINI GOLF  w Toruniu (zieleń w mieście)
Turyści jak i mieszkańcy Torunia nie mają za wiele atrakcji, poza żużlem, drobną architekturą, pomnikami i starówką nie robi się nic albo prawie nic. Chciałbym aby powstawało więcej zielonej architekt
2011-07-16 23:33
Rewitalizacja Bydgoszczy - konsultacje z NGO
Bydgoszcz. Szkolenie "Inwentaryzacja i środki trwałe"
Bydgoszcz. Szkolenie "Podstawy VAT w jednostkach sektora finansów publicznych"
Bydgoszcz. Szkolenie „Postępowanie w sprawie usunięcia odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania”
Toruń. Szkolenie "Niepełnosprawność intelektualna. Prowadzenie treningów umiejętności społecznych"
Spotkania dla mieszkańców "W zdrowej i czystej atmosferze"