Aktualności

Zapraszamy do udziału w szkoleniu!
Wyszukaj artykuł
Jan Paweł II żyje w naszej pamięci

To już 5 lat, gdy nie ma z nami Jana Pawła II. Nie ma go wśród żywych, ale z pewnością jest obecny w sercach i pamięci wszystkich Polaków. Poważany na całym świecie, cieszył się sympatią i autorytetem ludzi bez względu na religię i szerokość geograficzną. W Toruniu jest Honorowym Obywatelem.

Bydgoszcz łączy się z Toruniem!

Pięć lat starań mieszkańców, animatorów, artystów i urzędników nie poszło na marne. Wiadomo już oficjalnie: Bydgoszcz i Toruń będą wspólnie kandydować do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury.

2010-03-31 Kulturkampf 1
Kulturkampf 1

Paweł Jaworski* to postać nietuzinkowa. Sztukę performance zaczął w Toruniu uprawiać jeszcze przed założeniem miasta przez Krzyżaków. W e-gazecie zamieszczamy małą próbkę jego szalonej twórczości.

Sezon turystyczny w ruchu na starówce

Od 1 kwietnia 2010 r. ruch drogowy na toruńskiej starówce będzie się odbywać według reguł przewidzianych dla sezonu turystycznego. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu informuje o zmianach, które będą obowiązywać przez najbliższe siedem miesięcy.

Wiśniewski nowym dyrektorem OIT

Szymon Wiśniewski z Torunia został nowym dyrektorem Ośrodka Informacji Turystycznej. Swoją funkcję będzie pełnił od 1 kwietnia 2010 r.

Toruńska książka na światowych targach

Na Międzynarodowych Targach Książki dla Dzieci i Młodzieży, które odbyły się 23-26 marca w Bolonii miała miejsce premiera autorskiej książki toruńskiej artystki Iwony Chmielewskiej "Cztery strony czasu". Bolońskie targi to największa tego typu impreza na świecie.

Urzędnicy deklarują: Chcemy rozmawiać

- Żaden ciekawy temat poruszany w portalu nie powinien być zostawiony samemu sobie, bez odpowiedzi ze strony miasta – zapewnia Paweł Piotrowicz z magistrackiego wydziału współpracy zewnętrznej i informacji.

Kto dyrektorem CSW?

Bezkrólewie w Centrum Sztuki Współczesnej ma nie trwać długo. Stefan Mucha będzie dyrektorem do końca kwietnia, a nowego poznamy 17 maja.

Most dla ludzi, ale bez inżyniera

Mieli przygotować przetarg i nadzorować powstawanie mostu. Tak się jednak nie stanie. Rozwiązano umowę z konsorcjum, które wybrano na inżyniera budowy toruńskiej przeprawy.

Ankieta wykazała, jak pieniądze dzielą torunian

 Kredyt. Bardzo nieprzyjemne słowo. Dużej części torunian kojarzy się na tyle źle, że nie popierają oni nawet pożyczki zaciągniętej na  upragniony most.

Szukamy dawców szpiku kostnego

Oddaj swój szpik i uratuj komuś życie! W poniedziałek i wtorek (29-30 marca) w toruńskiej Auli UMK odbędą się badania potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Bez współpracy nie ma kołaczy

Działalność zainaugurowała Kujawsko-Pomorska Federacja Organizacji Pozarządowych. Ma zagwarantować, że postulaty i pomysły NGO-sów będą lepiej słyszalne wśród samorządowców i przedsiębiorców.
 

Burza mózgów w sklance wody

Nie ucichły emocje związane z ocaleniem klubu eNeRDe, a już rozgorzała dyskusja nad polityką kulturalną naszego miasta. Rychło w czas.

Klasa kreatywna dla Torunia

Dzisiaj celem Torunia powinno być  zatrzymanie w mieście klasy kreatywnej. Ludzie kreatywni decydować  będą o przyszłości i stopniu rozwoju naszej cywilizacji... - kolejny felieton Jarrego.

Czas na Lotos, czas na medal

Energa Toruń wygrała drugi mecz play-off z Odrą Brzeg i awansowała do półfinału Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet. Pod koniec marca zaczyna się walka o medale.

Rękodzieło i święconka na jarmarku

Już po raz szósty w Toruniu, od 27 marca do 3 kwietnia 2010 r., odbędzie się Jarmark Wielkanocny. Świąteczny kiermasz rękodzieła, organizowany cyklicznie przez spółkę Targi Toruńskie, stanie na Rynku Nowomiejskim. Swoją obecność zapowiedziało kilkudziesięciu kupców z całej Polski.

Czas idee wprowadzić w życie

„Pomalujmy śmieciarki!” to jeden z najczęściej komentowanych pomysłów dla miasta. Spytaliśmy się Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania czy można go zrealizować.

Klub eNeRDe zostaje!

Magistrat zmienił decyzję  o przeniesieniu klubu z ul. Browarnej 6 poza Starówkę. Protestowali przeciw temu związani z Toruniem artyści oraz setki bywalców lokalu.
 

Zgoda buduje, niezgoda rujnuje

Działka po Tormięsie straszy od lat. Wygląda na to, że jeszcze przez jakiś czas tak pozostanie. Spór o cztery hektary na Jakubskim Przedmieściu skończy się prawdopodobnie w sądzie.

Urzędnicy porozmawiają z artystami

Jutro poznamy ostateczną decyzję w sprawie klubu eNeRDe. Z jego właścicielami spotka się prezydent Michał Zaleski.

ilość odsłon podstrony: 12861
Share |
Rewitalizacja Bydgoszczy - konsultacje z NGO
Bydgoszcz. Szkolenie "Inwentaryzacja i środki trwałe"
Bydgoszcz. Szkolenie "Podstawy VAT w jednostkach sektora finansów publicznych"
Bydgoszcz. Szkolenie „Postępowanie w sprawie usunięcia odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania”
Toruń. Szkolenie "Niepełnosprawność intelektualna. Prowadzenie treningów umiejętności społecznych"
Spotkania dla mieszkańców "W zdrowej i czystej atmosferze"