Aktualności

Zapraszamy do działu Aktualności!
Wyszukaj artykuł
Włącz się w wyłączanie

Prezydent Torunia Michał Zaleski apeluje o godzinne wygaszenie świateł w domach - wieczorem 27 marca 2010 r. - i przyłączenie się w ten sposób mieszkańców Torunia do globalnej kampanii "Godzina dla Ziemi".

Człowiek, środowisko, integracja

23 marca 2010 roku o godz. 11.00 w Dworze Artusa odbędzie się uroczyste podsumowanie projektu "Człowiek, środowisko, integracja". Jego celem było przybliżenie społeczności województwa kujawsko-pomorskiego istoty i znaczenia problemów ekologicznych.

Kulturalnie zbliża się wiosna

Tegoroczną zimę zapamiętamy na długo. Na szczęście mróz i śnieg to już historia. Jutro Pierwszy Dzień Wiosny!

„The Hurt Locker” od dziś w Toruniu

Zastanawiasz się po co w erze multipleksów kina studyjne? Najbliższy tydzień rozwieje Twoje wątpliwości. Bowiem tylko w małych salach obejrzysz obraz, który zdobył Oskara za najlepszy film.

Bez prowizji, wysokich odsetek i po kosztach

Radni jednogłośnie podjęli 18 marca jedną z najważniejszych uchwał dotyczących dofinansowania budowy nowego mostu wraz drogami dojazdowymi: miasto może zaciągnąć 440 mln zł kredytu na te inwestycję z Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) na bardzo korzystnych warunkach.

Toruń wspomina bohaterkę

Elżbieta Zawacka, jedyna kobieta wśród Cichociemnych, to najsłynniejsza torunianka XX w. Dziś  kończyłaby 101 lat. W mieście zaplanowano wiele uroczystości rocznicowych.

Sprzęt jest, ale badań nie robi

 - Obecnie tomograf komputerowy wykorzystujemy w 10 proc. Jak tak dalej pójdzie to Unia Europejska może nam go odebrać – mówi Andrzej Wiśnicki dyrektor Szpitala Dziecięcego w Toruniu.

Przeciw psim kupom marsz

Masz już serdecznie dosyć psich kup na swoim trawniku, w piaskownicy i na chodniku? - jest okazja do wyrażenia swojej opinii. W niedzielę, 21 marca 2010 r. na Rynku Nowomiejskim odbędzie się happening przewrotnie zatytułowany "Pokochaj psią kupę". Początek o godz.13.00. 

Start Wiosennej Rowerowej Masy Krytycznej

Jeśli w tym roku nie wyjechaliście jeszcze rowerem na toruńskie ścieżki i ulice, jeśli Wasz  rower dalej stoi w piwnicy i czeka na lepszą pogodę informujemy, że czas to zmienić !! Szykujcie rowery, rezerwujcie czas i powiadomcie znajomych o kolejnym rowerowym przejeździe przez Toruń, który odbędzie się w najbliższą sobotę 20 marca.

Kamiński przepłynął przez Toruń

Wydaje się, że w egzotyczną podróż trzeba się wybrać do Afryki lub na Antarktydę. To nieprawda. Niecodzienną przygodę można również przeżyć nad Wisłą. Udowadnia to Marek Kamiński.

Czy Zawacka będzie miała swój most?

Budowa nowego toruńskiego mostu drogowego ruszy w połowie br. i potrwa trzy lata. Jak będzie nazywała się przeprawa? Użytkownicy orbiToruń na jej patrona proponują gen. Elżbietę Zawacką.

Koniec dyskusji – rusza budowa

O parkingach podziemnych w Toruniu rozmawiamy od ponad dekady. Dyskusje kończyły się zwykle niczym, ale wygląda na to, że to już historia. Konstrukcja powstanie na pl. św. Katarzyny.

Będzie medal? To prawdopodobne

Raz na wozie, raz pod wozem. Toruńscy kibice sportowi kilka dni temu rozpaczali po hokeistach, którzy spadli z ekstraklasy, a dziś  cieszą się z sukcesu koszykarek. W rundzie zasadniczej zajęły trzecie miejsce.

Most w skali mikro

Nowa przeprawa na ul. Wschodniej powoli się materializuje. Można ją oglądać na makiecie wykonanej w skali 1:1000. (migawki wideo)

Toruń idzie na śmierdzącą wojnę

Rusza kampania, która ma uświadomić mieszkańcom, że  warto sprzątać po swoich psach. Rocznie na toruńskich trawnikach, ulicach i chodnikach ląduje ponad 2 tys. ton zwierzęcych odchodów.

Więcej patroli na ulicach

Dzięki wsparciu miasta na toruńskich ulicach pojawią się dodatkowe patrole policji. Prezydent Torunia Michał Zaleski podpisał w tej sprawie umowę z komendantem miejskim policji Wojciechem Machelskim.

Kapuściński - krytyk

Recenzja książki Ryszarda Kapuścińskiego „O książkach, ludziach i sztuce” (Czytelnik, 2009) napisana przez studentkę filologii polskiej UMK Judytę Wiśniewską.*
 

Woda powoli odpuszcza

Poziom Wisły spadł  do 595 cm. Mimo, że to prawie metr mniej, niż w noc 6. marca, to dalej w Toruniu mamy stan pogotowia przeciwpowodziowego. (galeria zdjęć)

Toruński hokej na dnie

Mamy w Toruniu jedno z lepszych lodowisk w Polsce. W naszym mieście jest również wielu fanów hokeja. Brakuje „tylko” drużyny. Ta spadła właśnie z ekstraklasy.
 

2010-03-08 Zapachy wiosny
Zapachy wiosny

W Toruniu Wiosna dziwnie się kojarzy. Prawie 70 proc. uczestników naszej ostatniej ankiety za najważniejszy jej zwiastun uważa… psie odchody.

ilość odsłon podstrony: 186441
Share |
Rewitalizacja Bydgoszczy - konsultacje z NGO
Bydgoszcz. Szkolenie "Inwentaryzacja i środki trwałe"
Bydgoszcz. Szkolenie "Podstawy VAT w jednostkach sektora finansów publicznych"
Bydgoszcz. Szkolenie „Postępowanie w sprawie usunięcia odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania”
Toruń. Szkolenie "Niepełnosprawność intelektualna. Prowadzenie treningów umiejętności społecznych"
Spotkania dla mieszkańców "W zdrowej i czystej atmosferze"