Aktualności

Zapraszamy do udziału w szkoleniu!
Wyszukaj artykuł
Rocznica katyńska i hołd ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem

Ze względu na tragiczną katastrofę pod Smoleńskiem rozpoczynające się jutro wojewódzkie obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej nabierają dodatkowego wymiaru.

Kapelusz pełen upominków

Piątek to na orbiToruń  dzień z nagrodami. Z tygodnia na tydzień upominków będzie przybywać. Dzisiaj rozdajemy min. debiutanckie albumy zespołu Disparates.

Kulturalnie powalczymy

Bydgoszcz jest oficjalnym kandydatem do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. Władze miasta uważają,  że konkurs opłaci się wszystkim, którzy w nim startują.

2010-04-08 Firmy z Kulturą
Firmy z Kulturą

Fundacja "Z Kulturą!" zaprasza mieszkańców, władze, a przede wszystkim przedsiębiorców na konferencję, która odbędzie się dziś o godz. 12.00 w hotelu Filmar.

Jak jechać to tylko do Szafarni

Melomani mają teraz ułatwiony dojazd na występy w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, gdyż uruchomiona została specjalna linia autobusowo - koncertowa. W najbliższą niedzielę będzie okazja pojechać tam Chopin Busem. O 17:00 wystąpi kabaret Krzysztofa Zaremby.

2010-04-08 ESK dla Torunia
ESK dla Torunia

Decyzja bydgoskich władz jest rozbieżna z dotychczasowymi rozmowami i ustaleniami w sprawie ubiegania się Torunia o miano Europejskiej Stolicy Kultury 2016 - czytamy w komentarzu Michała Zaleskiego.

Masz motoserce, nie jesteś  obojętny

W polskich szpitalach brakuje krwi. Dramatyczną sytuację chcą poprawić motocykliści, którzy 10 kwietnia zapraszają na Rynek Nowomiejski na Motoserce 2010.

Motoarena Speedbike Grand Prix

Chcesz poczuć smak rywalizacji? Jesteś uczniem jednej z toruńskich podstawówek lub gimnazjum? Zapraszamy do udziału w rywalizacji w żużlowych rozgrywkach ligowych... na rowerach.

2010-04-07 Nauka ze sztuką
Nauka ze sztuką

Że zdobywanie wiedzy może być wspaniałą przygodą, zdążyli się już przekonać wszyscy, którzy w minionych latach brali udział w Toruńskim Festiwalu Nauki i Sztuki. 16-20 kwietnia 2010, po raz dziesiąty, będzie można uczestniczyć w dziesiątkach pokazów, warsztatów i wykładów, przeznaczonych zarówno dla umysłów ścisłych, jak i humanistów.

Szanowny Panie Prezydencie - apeluje Kołacz

Przy ulicy Bydgoskiej pod nr 50 od wielu miesięcy niszczeje gminny budynek wpisany do rejestru zabytków. Zły stan budynku nie może być argumentem aby nie reagować, dlatego pragniemy zaproponować rozwiązanie tej wstydliwej dla Torunia kwestii. - apeluje Paweł Kołacz.

Transgresja: zysk i strata

Jak wiemy dokonał się przełom z tradycyjnego (dogmatycznego) podejścia do świata na ponowoczesne (niedogmatyczne). Jak wiemy, ale sporo osób nie potrafi się z tym pogodzić. - pisze Marta Kasprowicz*

Remont na Wielkich Garbarach

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu informuje, że od wtorku, 6 kwietnia 2010 r., rusza remont nawierzchni ul. Wielkie Garbary na toruńskiej starówce.

Są dzielnice, które lubimy mniej

Gród Kopernika, jak każde miasto, ma miejsca mniej i bardziej lubiane. Okazuje się, że do tych pierwszych torunianie zaliczają m.in. tereny położone na lewym brzegu Wisły i Rubinkowo.

Per, Per, Per Jonsson!

W Lany Poniedziałek startuje sezon żużlowy. Święto w Toruniu jest podwójne. Nasze miasto odwiedzi dziś Per Jonsson.

Wesołych Świąt!

Zespół orbiTorunia życzy… Torunianom miasta wymarzonego, Toruniowi mieszkańców aktywnych, Użytkownikom orbiTorunia portalu ciekawego i instytucji miejskich wśród znajomych. Urzędnikom zaś siły. Wszystkiego dobrego!!! Zespół portalu orbiToruń.pl

Po psach przyszedł czas na gołębie

Rozpoczęła się druga część kampanii „Toruń jak się patrzy”.  Mieszkańcy dowiedzą się m.in. dlaczego nie warto dokarmiać gołębi.

Gwiazdy chyba zaświecą osobno

Żartowaliśmy wczoraj, że Toruń i Bydgoszcz będą razem kandydować do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. Wygląda jednak na to, że zamiast współpracy czeka nas współzawodnictwo.

Kulturalne postulaty już u prezydenta

Poruszenie w toruńskiej kulturze nie skończyło się z pozytywnym zakończeniem sprawy klubu eNeRDe. Środowisko artystów i animatorów napisało petycję do prezydenta miasta.
 

Jan Paweł II żyje w naszej pamięci

To już 5 lat, gdy nie ma z nami Jana Pawła II. Nie ma go wśród żywych, ale z pewnością jest obecny w sercach i pamięci wszystkich Polaków. Poważany na całym świecie, cieszył się sympatią i autorytetem ludzi bez względu na religię i szerokość geograficzną. W Toruniu jest Honorowym Obywatelem.

Bydgoszcz łączy się z Toruniem!

Pięć lat starań mieszkańców, animatorów, artystów i urzędników nie poszło na marne. Wiadomo już oficjalnie: Bydgoszcz i Toruń będą wspólnie kandydować do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury.

ilość odsłon podstrony: 1439
Share |
Rewitalizacja Bydgoszczy - konsultacje z NGO
Bydgoszcz. Szkolenie "Inwentaryzacja i środki trwałe"
Bydgoszcz. Szkolenie "Podstawy VAT w jednostkach sektora finansów publicznych"
Bydgoszcz. Szkolenie „Postępowanie w sprawie usunięcia odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania”
Toruń. Szkolenie "Niepełnosprawność intelektualna. Prowadzenie treningów umiejętności społecznych"
Spotkania dla mieszkańców "W zdrowej i czystej atmosferze"