Aktualności

Zapraszamy do działu Aktualności!
Wyszukaj artykuł
Toruń wspomina bohaterkę

Elżbieta Zawacka, jedyna kobieta wśród Cichociemnych, to najsłynniejsza torunianka XX w. Dziś  kończyłaby 101 lat. W mieście zaplanowano wiele uroczystości rocznicowych.

Sprzęt jest, ale badań nie robi

 - Obecnie tomograf komputerowy wykorzystujemy w 10 proc. Jak tak dalej pójdzie to Unia Europejska może nam go odebrać – mówi Andrzej Wiśnicki dyrektor Szpitala Dziecięcego w Toruniu.

Przeciw psim kupom marsz

Masz już serdecznie dosyć psich kup na swoim trawniku, w piaskownicy i na chodniku? - jest okazja do wyrażenia swojej opinii. W niedzielę, 21 marca 2010 r. na Rynku Nowomiejskim odbędzie się happening przewrotnie zatytułowany "Pokochaj psią kupę". Początek o godz.13.00. 

Start Wiosennej Rowerowej Masy Krytycznej

Jeśli w tym roku nie wyjechaliście jeszcze rowerem na toruńskie ścieżki i ulice, jeśli Wasz  rower dalej stoi w piwnicy i czeka na lepszą pogodę informujemy, że czas to zmienić !! Szykujcie rowery, rezerwujcie czas i powiadomcie znajomych o kolejnym rowerowym przejeździe przez Toruń, który odbędzie się w najbliższą sobotę 20 marca.

Kamiński przepłynął przez Toruń

Wydaje się, że w egzotyczną podróż trzeba się wybrać do Afryki lub na Antarktydę. To nieprawda. Niecodzienną przygodę można również przeżyć nad Wisłą. Udowadnia to Marek Kamiński.

Czy Zawacka będzie miała swój most?

Budowa nowego toruńskiego mostu drogowego ruszy w połowie br. i potrwa trzy lata. Jak będzie nazywała się przeprawa? Użytkownicy orbiToruń na jej patrona proponują gen. Elżbietę Zawacką.

Koniec dyskusji – rusza budowa

O parkingach podziemnych w Toruniu rozmawiamy od ponad dekady. Dyskusje kończyły się zwykle niczym, ale wygląda na to, że to już historia. Konstrukcja powstanie na pl. św. Katarzyny.

Będzie medal? To prawdopodobne

Raz na wozie, raz pod wozem. Toruńscy kibice sportowi kilka dni temu rozpaczali po hokeistach, którzy spadli z ekstraklasy, a dziś  cieszą się z sukcesu koszykarek. W rundzie zasadniczej zajęły trzecie miejsce.

Most w skali mikro

Nowa przeprawa na ul. Wschodniej powoli się materializuje. Można ją oglądać na makiecie wykonanej w skali 1:1000. (migawki wideo)

Toruń idzie na śmierdzącą wojnę

Rusza kampania, która ma uświadomić mieszkańcom, że  warto sprzątać po swoich psach. Rocznie na toruńskich trawnikach, ulicach i chodnikach ląduje ponad 2 tys. ton zwierzęcych odchodów.

Więcej patroli na ulicach

Dzięki wsparciu miasta na toruńskich ulicach pojawią się dodatkowe patrole policji. Prezydent Torunia Michał Zaleski podpisał w tej sprawie umowę z komendantem miejskim policji Wojciechem Machelskim.

Kapuściński - krytyk

Recenzja książki Ryszarda Kapuścińskiego „O książkach, ludziach i sztuce” (Czytelnik, 2009) napisana przez studentkę filologii polskiej UMK Judytę Wiśniewską.*
 

Woda powoli odpuszcza

Poziom Wisły spadł  do 595 cm. Mimo, że to prawie metr mniej, niż w noc 6. marca, to dalej w Toruniu mamy stan pogotowia przeciwpowodziowego. (galeria zdjęć)

Toruński hokej na dnie

Mamy w Toruniu jedno z lepszych lodowisk w Polsce. W naszym mieście jest również wielu fanów hokeja. Brakuje „tylko” drużyny. Ta spadła właśnie z ekstraklasy.
 

2010-03-08 Zapachy wiosny
Zapachy wiosny

W Toruniu Wiosna dziwnie się kojarzy. Prawie 70 proc. uczestników naszej ostatniej ankiety za najważniejszy jej zwiastun uważa… psie odchody.

Pieniądze i strach – wymyślone bariery

 - Zobaczyłam prawdziwy arabski świat. Zauroczyłam się nim „na zawsze i bez wybaczenia” – mówi studentka UMK Ewa Warachowska o swoim wyjeździe na stypendium ERASMUS nie tylko do Turcji. 

A jednak stan alarmowy

Sytuacja na rzece w Toruniu pogarsza się. O godz. 13 na wodowskazie na Bulwarze Filadelfijskim odnotowano 660 cm. To 10 cm więcej od stanu alarmowego.

Wisła groźna, ale opada

616 cm – tyle dziś rano wynosił poziom Wisły. Stan ostrzegawczy dla naszego miasta to 530 cm. Powodów do obaw jednak nie ma. Rzeka już opada.

Zima kontra drogowcy

Mrozy się skończyły, więc drogowcy pojawili się na toruńskich ulicach. Na naprawę  szkód po zimie trzeba będzie wydać 4 mln zł. Miejski Zarząd Dróg czeka na telefony od mieszkańców, którzy mogą instytucji zgłaszać ubytki w jezdniach.

Jazz  Od Nowa Festiwal w ujęciach

W piątek imprezę w Studenckim Klubie Pracy Twórczej Od Nowa fotografował Michał Kołosowski a natomiast w sobotę Piotr Potępa. Prezentujemy zdjęcia, jakie uskutecznili aktywni przedstawiciele Toruńskiej Grupy Fotograficznej.

ilość odsłon podstrony: 148477
Share |
Rewitalizacja Bydgoszczy - konsultacje z NGO
Bydgoszcz. Szkolenie "Inwentaryzacja i środki trwałe"
Bydgoszcz. Szkolenie "Podstawy VAT w jednostkach sektora finansów publicznych"
Bydgoszcz. Szkolenie „Postępowanie w sprawie usunięcia odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania”
Toruń. Szkolenie "Niepełnosprawność intelektualna. Prowadzenie treningów umiejętności społecznych"
Spotkania dla mieszkańców "W zdrowej i czystej atmosferze"