Aktualności

Zapraszamy do działu Aktualności!
Wyszukaj artykuł
Transgresja: zysk i strata

Jak wiemy dokonał się przełom z tradycyjnego (dogmatycznego) podejścia do świata na ponowoczesne (niedogmatyczne). Jak wiemy, ale sporo osób nie potrafi się z tym pogodzić. - pisze Marta Kasprowicz*

Remont na Wielkich Garbarach

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu informuje, że od wtorku, 6 kwietnia 2010 r., rusza remont nawierzchni ul. Wielkie Garbary na toruńskiej starówce.

Są dzielnice, które lubimy mniej

Gród Kopernika, jak każde miasto, ma miejsca mniej i bardziej lubiane. Okazuje się, że do tych pierwszych torunianie zaliczają m.in. tereny położone na lewym brzegu Wisły i Rubinkowo.

Per, Per, Per Jonsson!

W Lany Poniedziałek startuje sezon żużlowy. Święto w Toruniu jest podwójne. Nasze miasto odwiedzi dziś Per Jonsson.

Wesołych Świąt!

Zespół orbiTorunia życzy… Torunianom miasta wymarzonego, Toruniowi mieszkańców aktywnych, Użytkownikom orbiTorunia portalu ciekawego i instytucji miejskich wśród znajomych. Urzędnikom zaś siły. Wszystkiego dobrego!!! Zespół portalu orbiToruń.pl

Po psach przyszedł czas na gołębie

Rozpoczęła się druga część kampanii „Toruń jak się patrzy”.  Mieszkańcy dowiedzą się m.in. dlaczego nie warto dokarmiać gołębi.

Gwiazdy chyba zaświecą osobno

Żartowaliśmy wczoraj, że Toruń i Bydgoszcz będą razem kandydować do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. Wygląda jednak na to, że zamiast współpracy czeka nas współzawodnictwo.

Kulturalne postulaty już u prezydenta

Poruszenie w toruńskiej kulturze nie skończyło się z pozytywnym zakończeniem sprawy klubu eNeRDe. Środowisko artystów i animatorów napisało petycję do prezydenta miasta.
 

Jan Paweł II żyje w naszej pamięci

To już 5 lat, gdy nie ma z nami Jana Pawła II. Nie ma go wśród żywych, ale z pewnością jest obecny w sercach i pamięci wszystkich Polaków. Poważany na całym świecie, cieszył się sympatią i autorytetem ludzi bez względu na religię i szerokość geograficzną. W Toruniu jest Honorowym Obywatelem.

Bydgoszcz łączy się z Toruniem!

Pięć lat starań mieszkańców, animatorów, artystów i urzędników nie poszło na marne. Wiadomo już oficjalnie: Bydgoszcz i Toruń będą wspólnie kandydować do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury.

2010-03-31 Kulturkampf 1
Kulturkampf 1

Paweł Jaworski* to postać nietuzinkowa. Sztukę performance zaczął w Toruniu uprawiać jeszcze przed założeniem miasta przez Krzyżaków. W e-gazecie zamieszczamy małą próbkę jego szalonej twórczości.

Sezon turystyczny w ruchu na starówce

Od 1 kwietnia 2010 r. ruch drogowy na toruńskiej starówce będzie się odbywać według reguł przewidzianych dla sezonu turystycznego. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu informuje o zmianach, które będą obowiązywać przez najbliższe siedem miesięcy.

Wiśniewski nowym dyrektorem OIT

Szymon Wiśniewski z Torunia został nowym dyrektorem Ośrodka Informacji Turystycznej. Swoją funkcję będzie pełnił od 1 kwietnia 2010 r.

Toruńska książka na światowych targach

Na Międzynarodowych Targach Książki dla Dzieci i Młodzieży, które odbyły się 23-26 marca w Bolonii miała miejsce premiera autorskiej książki toruńskiej artystki Iwony Chmielewskiej "Cztery strony czasu". Bolońskie targi to największa tego typu impreza na świecie.

Urzędnicy deklarują: Chcemy rozmawiać

- Żaden ciekawy temat poruszany w portalu nie powinien być zostawiony samemu sobie, bez odpowiedzi ze strony miasta – zapewnia Paweł Piotrowicz z magistrackiego wydziału współpracy zewnętrznej i informacji.

Kto dyrektorem CSW?

Bezkrólewie w Centrum Sztuki Współczesnej ma nie trwać długo. Stefan Mucha będzie dyrektorem do końca kwietnia, a nowego poznamy 17 maja.

Most dla ludzi, ale bez inżyniera

Mieli przygotować przetarg i nadzorować powstawanie mostu. Tak się jednak nie stanie. Rozwiązano umowę z konsorcjum, które wybrano na inżyniera budowy toruńskiej przeprawy.

Ankieta wykazała, jak pieniądze dzielą torunian

 Kredyt. Bardzo nieprzyjemne słowo. Dużej części torunian kojarzy się na tyle źle, że nie popierają oni nawet pożyczki zaciągniętej na  upragniony most.

Szukamy dawców szpiku kostnego

Oddaj swój szpik i uratuj komuś życie! W poniedziałek i wtorek (29-30 marca) w toruńskiej Auli UMK odbędą się badania potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Bez współpracy nie ma kołaczy

Działalność zainaugurowała Kujawsko-Pomorska Federacja Organizacji Pozarządowych. Ma zagwarantować, że postulaty i pomysły NGO-sów będą lepiej słyszalne wśród samorządowców i przedsiębiorców.
 

ilość odsłon podstrony: 158788
Share |
Rewitalizacja Bydgoszczy - konsultacje z NGO
Bydgoszcz. Szkolenie "Inwentaryzacja i środki trwałe"
Bydgoszcz. Szkolenie "Podstawy VAT w jednostkach sektora finansów publicznych"
Bydgoszcz. Szkolenie „Postępowanie w sprawie usunięcia odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania”
Toruń. Szkolenie "Niepełnosprawność intelektualna. Prowadzenie treningów umiejętności społecznych"
Spotkania dla mieszkańców "W zdrowej i czystej atmosferze"