Aktualności (3466):
«162163164165166167168169170171172173174»
Koniec dyskusji – rusza budowa

O parkingach podziemnych w Toruniu rozmawiamy od ponad dekady. Dyskusje kończyły się zwykle niczym, ale wygląda na to, że to już historia. Konstrukcja powstanie na pl. św. Katarzyny.

Będzie medal? To prawdopodobne

Raz na wozie, raz pod wozem. Toruńscy kibice sportowi kilka dni temu rozpaczali po hokeistach, którzy spadli z ekstraklasy, a dziś  cieszą się z sukcesu koszykarek. W rundzie zasadniczej zajęły trzecie miejsce.

Most w skali mikro

Nowa przeprawa na ul. Wschodniej powoli się materializuje. Można ją oglądać na makiecie wykonanej w skali 1:1000. (migawki wideo)

Toruń idzie na śmierdzącą wojnę

Rusza kampania, która ma uświadomić mieszkańcom, że  warto sprzątać po swoich psach. Rocznie na toruńskich trawnikach, ulicach i chodnikach ląduje ponad 2 tys. ton zwierzęcych odchodów.

Więcej patroli na ulicach

Dzięki wsparciu miasta na toruńskich ulicach pojawią się dodatkowe patrole policji. Prezydent Torunia Michał Zaleski podpisał w tej sprawie umowę z komendantem miejskim policji Wojciechem Machelskim.

Kapuściński - krytyk

Recenzja książki Ryszarda Kapuścińskiego „O książkach, ludziach i sztuce” (Czytelnik, 2009) napisana przez studentkę filologii polskiej UMK Judytę Wiśniewską.*
 

Woda powoli odpuszcza

Poziom Wisły spadł  do 595 cm. Mimo, że to prawie metr mniej, niż w noc 6. marca, to dalej w Toruniu mamy stan pogotowia przeciwpowodziowego. (galeria zdjęć)

Toruński hokej na dnie

Mamy w Toruniu jedno z lepszych lodowisk w Polsce. W naszym mieście jest również wielu fanów hokeja. Brakuje „tylko” drużyny. Ta spadła właśnie z ekstraklasy.
 

Zapachy wiosny
2010-03-08 Zapachy wiosny

W Toruniu Wiosna dziwnie się kojarzy. Prawie 70 proc. uczestników naszej ostatniej ankiety za najważniejszy jej zwiastun uważa… psie odchody.

Pieniądze i strach – wymyślone bariery

 - Zobaczyłam prawdziwy arabski świat. Zauroczyłam się nim „na zawsze i bez wybaczenia” – mówi studentka UMK Ewa Warachowska o swoim wyjeździe na stypendium ERASMUS nie tylko do Turcji. 

A jednak stan alarmowy

Sytuacja na rzece w Toruniu pogarsza się. O godz. 13 na wodowskazie na Bulwarze Filadelfijskim odnotowano 660 cm. To 10 cm więcej od stanu alarmowego.

Wisła groźna, ale opada

616 cm – tyle dziś rano wynosił poziom Wisły. Stan ostrzegawczy dla naszego miasta to 530 cm. Powodów do obaw jednak nie ma. Rzeka już opada.

Zima kontra drogowcy

Mrozy się skończyły, więc drogowcy pojawili się na toruńskich ulicach. Na naprawę  szkód po zimie trzeba będzie wydać 4 mln zł. Miejski Zarząd Dróg czeka na telefony od mieszkańców, którzy mogą instytucji zgłaszać ubytki w jezdniach.

Jazz  Od Nowa Festiwal w ujęciach

W piątek imprezę w Studenckim Klubie Pracy Twórczej Od Nowa fotografował Michał Kołosowski a natomiast w sobotę Piotr Potępa. Prezentujemy zdjęcia, jakie uskutecznili aktywni przedstawiciele Toruńskiej Grupy Fotograficznej.

Czas oświecenia
2010-03-02 Czas oświecenia

Średnio trzy pomysły dla miasta dziennie pojawiają się na orbiToruń.pl. Niedługo dowiemy się co myślą o nich urzędnicy z toruńskiego magistratu.

Ankieta: Torunianie marzą o Camerimage

Skończyła się ankieta, w której pytaliśmy o to, czy festiwal Camerimage wróci do Torunia. Podobną ilość głosów zdobyły wszystkie odpowiedzi, choć zwyciężyły… marzenia.

Europa patrzy na Toruń

W ciągu trzech lat wydamy w Toruniu 150 tys. euro na przedsięwzięcia związane z zagospodarowaniem terenów zieleni. 18-19 lutego 2010 r. we francuskim mieście Torcy Toruń prezentował się przed międzynarodowym gremium na pierwszej konferencji, zorganizowanej w ramach unijnego projektu EUROSCAPES.

„Zo” inspiruje

Od jej śmierci minął niewiele ponad rok. Postać Elżbiety Zawackiej wciąż jednak mocno oddziałuje na rzeczywistość. Tylko do 5 marca można wysyłać prace na konkurs „Oni tworzyli naszą historię”, którego jest patronem.

Zwycięstwo. Nie ma innej opcji

Toruńscy hokeiści zagrają  w weekend dwa najważniejsze mecze sezonu. Jeżeli wygrają, będą występować w hokejowej ekstraklasie w przyszłym sezonie.

Ziggy Dust na portalu

W latach 80. współtworzył  polską scenę punkrockową. Grupa Bikini, którą założył, miała w Od Nowie wspólną salę prób z Republiką. Dwa lata temu mówiły o nim najważniejsze stacje telewizyjne świata. Dlaczego? Bo tańczył na ulicy.

«162163164165166167168169170171172173174»
Rewitalizacja Bydgoszczy - konsultacje z NGO
Bydgoszcz. Szkolenie "Inwentaryzacja i środki trwałe"
Bydgoszcz. Szkolenie "Podstawy VAT w jednostkach sektora finansów publicznych"
Bydgoszcz. Szkolenie „Postępowanie w sprawie usunięcia odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania”
Toruń. Szkolenie "Niepełnosprawność intelektualna. Prowadzenie treningów umiejętności społecznych"
Spotkania dla mieszkańców "W zdrowej i czystej atmosferze"