Aktualności (3466):
«162163164165166167168169170171172173174»
Czas na Lotos, czas na medal

Energa Toruń wygrała drugi mecz play-off z Odrą Brzeg i awansowała do półfinału Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet. Pod koniec marca zaczyna się walka o medale.

Rękodzieło i święconka na jarmarku

Już po raz szósty w Toruniu, od 27 marca do 3 kwietnia 2010 r., odbędzie się Jarmark Wielkanocny. Świąteczny kiermasz rękodzieła, organizowany cyklicznie przez spółkę Targi Toruńskie, stanie na Rynku Nowomiejskim. Swoją obecność zapowiedziało kilkudziesięciu kupców z całej Polski.

Czas idee wprowadzić w życie

„Pomalujmy śmieciarki!” to jeden z najczęściej komentowanych pomysłów dla miasta. Spytaliśmy się Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania czy można go zrealizować.

Klub eNeRDe zostaje!

Magistrat zmienił decyzję  o przeniesieniu klubu z ul. Browarnej 6 poza Starówkę. Protestowali przeciw temu związani z Toruniem artyści oraz setki bywalców lokalu.
 

Zgoda buduje, niezgoda rujnuje

Działka po Tormięsie straszy od lat. Wygląda na to, że jeszcze przez jakiś czas tak pozostanie. Spór o cztery hektary na Jakubskim Przedmieściu skończy się prawdopodobnie w sądzie.

Urzędnicy porozmawiają z artystami

Jutro poznamy ostateczną decyzję w sprawie klubu eNeRDe. Z jego właścicielami spotka się prezydent Michał Zaleski.

Burza wokół eNeRDe i przeprawa z kredytem

Użytkownicy orbiToruń  stanęli w obronie klubu eNeRDe. Większość z nich uważa, że pomysł  przeniesienia lokalu poza Starówkę jest zły.
 

Pokażmy potencjał

„Jakiej rewolucji potrzebujemy? Musimy w końcu stworzyć krąg, w którym dla nikogo nie zabraknie miejsca, w którym wszyscy będziemy równi.” - twierdziła Barbara Deming.

Pierwiastki odczucia artystycznego (Rozumienie tworzenia)

I w nauce i w sztuce interesują mnie postaci obdarzone umiejętnością przetwarzania rzeczy zastanych, przekraczające granice tego, co uznane za oczywiste... - pisze Marta Kasprowicz*

Włącz się w wyłączanie

Prezydent Torunia Michał Zaleski apeluje o godzinne wygaszenie świateł w domach - wieczorem 27 marca 2010 r. - i przyłączenie się w ten sposób mieszkańców Torunia do globalnej kampanii "Godzina dla Ziemi".

Człowiek, środowisko, integracja

23 marca 2010 roku o godz. 11.00 w Dworze Artusa odbędzie się uroczyste podsumowanie projektu "Człowiek, środowisko, integracja". Jego celem było przybliżenie społeczności województwa kujawsko-pomorskiego istoty i znaczenia problemów ekologicznych.

Kulturalnie zbliża się wiosna

Tegoroczną zimę zapamiętamy na długo. Na szczęście mróz i śnieg to już historia. Jutro Pierwszy Dzień Wiosny!

„The Hurt Locker” od dziś w Toruniu

Zastanawiasz się po co w erze multipleksów kina studyjne? Najbliższy tydzień rozwieje Twoje wątpliwości. Bowiem tylko w małych salach obejrzysz obraz, który zdobył Oskara za najlepszy film.

Bez prowizji, wysokich odsetek i po kosztach

Radni jednogłośnie podjęli 18 marca jedną z najważniejszych uchwał dotyczących dofinansowania budowy nowego mostu wraz drogami dojazdowymi: miasto może zaciągnąć 440 mln zł kredytu na te inwestycję z Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) na bardzo korzystnych warunkach.

Toruń wspomina bohaterkę

Elżbieta Zawacka, jedyna kobieta wśród Cichociemnych, to najsłynniejsza torunianka XX w. Dziś  kończyłaby 101 lat. W mieście zaplanowano wiele uroczystości rocznicowych.

Sprzęt jest, ale badań nie robi

 - Obecnie tomograf komputerowy wykorzystujemy w 10 proc. Jak tak dalej pójdzie to Unia Europejska może nam go odebrać – mówi Andrzej Wiśnicki dyrektor Szpitala Dziecięcego w Toruniu.

Przeciw psim kupom marsz

Masz już serdecznie dosyć psich kup na swoim trawniku, w piaskownicy i na chodniku? - jest okazja do wyrażenia swojej opinii. W niedzielę, 21 marca 2010 r. na Rynku Nowomiejskim odbędzie się happening przewrotnie zatytułowany "Pokochaj psią kupę". Początek o godz.13.00. 

Start Wiosennej Rowerowej Masy Krytycznej

Jeśli w tym roku nie wyjechaliście jeszcze rowerem na toruńskie ścieżki i ulice, jeśli Wasz  rower dalej stoi w piwnicy i czeka na lepszą pogodę informujemy, że czas to zmienić !! Szykujcie rowery, rezerwujcie czas i powiadomcie znajomych o kolejnym rowerowym przejeździe przez Toruń, który odbędzie się w najbliższą sobotę 20 marca.

Kamiński przepłynął przez Toruń

Wydaje się, że w egzotyczną podróż trzeba się wybrać do Afryki lub na Antarktydę. To nieprawda. Niecodzienną przygodę można również przeżyć nad Wisłą. Udowadnia to Marek Kamiński.

Czy Zawacka będzie miała swój most?

Budowa nowego toruńskiego mostu drogowego ruszy w połowie br. i potrwa trzy lata. Jak będzie nazywała się przeprawa? Użytkownicy orbiToruń na jej patrona proponują gen. Elżbietę Zawacką.

«162163164165166167168169170171172173174»
Rewitalizacja Bydgoszczy - konsultacje z NGO
Bydgoszcz. Szkolenie "Inwentaryzacja i środki trwałe"
Bydgoszcz. Szkolenie "Podstawy VAT w jednostkach sektora finansów publicznych"
Bydgoszcz. Szkolenie „Postępowanie w sprawie usunięcia odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania”
Toruń. Szkolenie "Niepełnosprawność intelektualna. Prowadzenie treningów umiejętności społecznych"
Spotkania dla mieszkańców "W zdrowej i czystej atmosferze"