Aktualności (3448):
«161162163164165166167168169170171172173»
Potrafimy być razem

Niedzielny powrót do Torunia był jednym z najgorszych momentów jakie przeżyłem – o przemyśleniach po katastrofie pod Smoleńskiem pisze Marcin Centkowski.

Listy pełne żalu i współczucia

Burmistrzowie miast partnerskich i zaprzyjaźnionych z Toruniem nadesłali na ręce prezydenta Torunia kondolencje w związku z katastrofą lotniczą w Smoleńsku. Listy kondolencyjne do wielu osób w państwie i Toruniu wysłali również prezydent Michał Zaleski i przewodniczący Rady Miasta Torunia Waldemar Przybyszewski.

Winny raczej człowiek

- Każdy pilot na swoim koncie błędy i niewłaściwie decyzje. Ja tez mam kilka takich, ale na szczęście nigdy nie skończyły się  tragicznie – mówi w rozmowie z orbiToruń  pilot wojskowy z 10-letnim stażem*

Żal, smutek, niezrozumienie

Moment, w którym się znajdujemy jest wyjątkowy. O tragedii w Smoleńsku dla orbiToruń mówią toruńscy artyści, animatorzy, pozarządowcy i studenci.

Po tragedii w Smoleńsku

Uniwersytet Mikołaja Kopernika, jak cała Polska, oddaje cześć ofiarom tragicznej katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Wspominaliśmy szczególnie wizytę Prezydenta Lecha Kaczyńskiego na naszej Uczelni.

Torunianie oddają hołd zmarłym

Setki mieszkańców naszego miasta odwiedza dziś miejsca, w których wspomina się ofiary katastrofy pod Smoleńskiem. Znicze zapalają młodzi, starsi, uczniowie, oficjele i wielu innych.

Wspomninamy dawny Katyń i niedawny Smoleńsk

W kujawsko-pomorskim trwają obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Mają one wymiar symboliczny - mieszkańcy województwa wspominają również tragicznie zmarłych w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Mariaż biznesu z kulturą

Artystów i przedsiębiorców więcej łączy niż dzieli. O współpracy między dwoma sektorami rozmawiano podczas konferencji "Firmy z kulturą".

Polska w żałobie

Prezydent Lech Kaczyński nie żyje. Samolot, którym leciał na uroczystości rocznicowe do Katynia, rozbił się ok. godz. 9. Na pokładzie było 96 osób. Wszystkie zginęły.

Toruń pogrążony w żałobie

"Cierpię z cierpiącymi, ocieram łzy z każdej zapłakanej twarzy" - w związku z katastrofą polskiego samolotu prezydenckiego na lotnisku w Smoleńsku prezydent Torunia Michał Zaleski przekazał kondolencje wszystkim osobom pogrążonym w żałobie.

Rocznica katyńska i hołd ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem

Ze względu na tragiczną katastrofę pod Smoleńskiem rozpoczynające się jutro wojewódzkie obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej nabierają dodatkowego wymiaru.

Kapelusz pełen upominków

Piątek to na orbiToruń  dzień z nagrodami. Z tygodnia na tydzień upominków będzie przybywać. Dzisiaj rozdajemy min. debiutanckie albumy zespołu Disparates.

Kulturalnie powalczymy

Bydgoszcz jest oficjalnym kandydatem do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. Władze miasta uważają,  że konkurs opłaci się wszystkim, którzy w nim startują.

Firmy z Kulturą
2010-04-08 Firmy z Kulturą

Fundacja "Z Kulturą!" zaprasza mieszkańców, władze, a przede wszystkim przedsiębiorców na konferencję, która odbędzie się dziś o godz. 12.00 w hotelu Filmar.

Jak jechać to tylko do Szafarni

Melomani mają teraz ułatwiony dojazd na występy w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, gdyż uruchomiona została specjalna linia autobusowo - koncertowa. W najbliższą niedzielę będzie okazja pojechać tam Chopin Busem. O 17:00 wystąpi kabaret Krzysztofa Zaremby.

ESK dla Torunia
2010-04-08 ESK dla Torunia

Decyzja bydgoskich władz jest rozbieżna z dotychczasowymi rozmowami i ustaleniami w sprawie ubiegania się Torunia o miano Europejskiej Stolicy Kultury 2016 - czytamy w komentarzu Michała Zaleskiego.

Masz motoserce, nie jesteś  obojętny

W polskich szpitalach brakuje krwi. Dramatyczną sytuację chcą poprawić motocykliści, którzy 10 kwietnia zapraszają na Rynek Nowomiejski na Motoserce 2010.

Motoarena Speedbike Grand Prix

Chcesz poczuć smak rywalizacji? Jesteś uczniem jednej z toruńskich podstawówek lub gimnazjum? Zapraszamy do udziału w rywalizacji w żużlowych rozgrywkach ligowych... na rowerach.

Nauka ze sztuką
2010-04-07 Nauka ze sztuką

Że zdobywanie wiedzy może być wspaniałą przygodą, zdążyli się już przekonać wszyscy, którzy w minionych latach brali udział w Toruńskim Festiwalu Nauki i Sztuki. 16-20 kwietnia 2010, po raz dziesiąty, będzie można uczestniczyć w dziesiątkach pokazów, warsztatów i wykładów, przeznaczonych zarówno dla umysłów ścisłych, jak i humanistów.

Szanowny Panie Prezydencie - apeluje Kołacz

Przy ulicy Bydgoskiej pod nr 50 od wielu miesięcy niszczeje gminny budynek wpisany do rejestru zabytków. Zły stan budynku nie może być argumentem aby nie reagować, dlatego pragniemy zaproponować rozwiązanie tej wstydliwej dla Torunia kwestii. - apeluje Paweł Kołacz.

«161162163164165166167168169170171172173»
Rewitalizacja Bydgoszczy - konsultacje z NGO
Bydgoszcz. Szkolenie "Inwentaryzacja i środki trwałe"
Bydgoszcz. Szkolenie "Podstawy VAT w jednostkach sektora finansów publicznych"
Bydgoszcz. Szkolenie „Postępowanie w sprawie usunięcia odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania”
Toruń. Szkolenie "Niepełnosprawność intelektualna. Prowadzenie treningów umiejętności społecznych"
Spotkania dla mieszkańców "W zdrowej i czystej atmosferze"