Aktualności (3466):
«161162163164165166167168169170171172173...174»
Etnografia tak naprawdę dotyczy...

O muzeum, o wojnie bydgosko-toruńskiej, o Toruniu i nie tylko, z Hubertem Czachowskim, dyrektorem Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej rozmawia Ewa Gerbatowska.

Remonty, remonty, remonty...

We wtorek rozpoczyna się remont ul. Niesiołowskiego. To niejedyna modernizowana ulica naszego miasta. 

Polecamy: Tygodnik (nie)kulturalny

Na orbiToruń o tym co warto wpisać w swój kalendarz, a gdzie lepiej się nie pojawiać. Poleca Pchełka.

Ankieta: Nie idealizujmy

Użytkownicy orbiToruń  nie chcą by tragicznie zmarły prezydent Lech Kaczyński został  patronem sali na Jordankach. Internauci sugerują,  żeby na razie wstrzymać się  z takimi pomysłami.

Przez rozsądek do kultury

Multidyscyplinarny event o przenikliwej nazwie Endoskopia udowodnił  nam tydzień temu, że można zachować  równowagę między formą  i treścią... Ale co dalej? - swoje refleksje po Instytucie B61 uzewnętrznia Smoke Detector.

Rozlicz ulgę internetową przez Internet

Podatnik, który w ubiegłym roku poniósł wydatki na internet, może je odliczyć od dochodu w zeznaniu podatkowym składanym do 30 kwietnia 2010 r.

Kopernik w kwiatach

W najbliższy weekend, przy pomniku Kopernika, ponownie zostanie wyeksponowana odmiana tulipana nazwanego imieniem wielkiego astronoma.
 

Nowe media
2010-04-24 Nowe media

W dniach 22-23 kwietnia odbyła się konferencja „Nowe media. Polityka, kultura, społeczeństwo”, zorganizowana przez Katedrę Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UMK – relacjonuje Wojciech Peszyński.

Kulturkampf 2
2010-04-24 Kulturkampf 2

Paweł Jaworski* to postać nietuzinkowa. Sztukę performance zaczął w Toruniu uprawiać jeszcze przed założeniem miasta przez Krzyżaków. W e-gazecie zamieszczamy małą próbkę jego szalonej twórczości.

Sportowo na orbiToruń

Zdrowy tryb życia. Wszędzie i ciągle się o nim mówi. Wydawane są coraz to nowe książki, w których roi się od przepisów kulinarnych i cudownych diet. Dobrze się dzieje.
 

Kolejne mieszkania w TTBS

72 mieszkania przy ul. Gerwazego przekazało najemcom 22 i 23 kwietnia 2010 r. Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. To kolejne lokale oddane w tym roku na Rudaku. Łącznie TTBS wybudowało w Toruniu i w okolicy już prawie 1.100 mieszkań.

Ciąg dalszy zmian w ESK 2016

Roman Kołakowski nie jest już  dyrektorem programowym biura Toruń  2016. Jego miejsce zajmie Zbigniew Lisowski, dyrektor Teatru Baj Pomorski.

UMK zamknął drzwi przed Cameronem

Nie chcieli go na uniwersytetach w Szczecinie i Warszawie. W Toruniu najpierw udostępnili salę  na spotkanie z Cameronem, ale kilka godzin temu władze UMK zmieniły decyzję.

Turyści jednodniowi to nasza siła

W 2009 r. do Torunia przyjechało 50 tys. mniej turystów niż rok wcześniej. Mimo to urzędnicy są  w dobrych humorach. – Nie straciliśmy tak dużo jak inne miasta w Polsce – tłumaczą.

Jak piątek, to nagrody

Koszulki, książki, kubki. Chcesz zdobyć jeden z tych upominków? Wystarczy do nas napisać.

List otwarty Rady Programowej Toruń ESK 2016

Ze smutkiem i zdziwieniem przyjęliśmy wiadomość, ogłoszoną w dniu 1 kwietnia za pośrednictwem mediów, o kandydowaniu Bydgoszczy do Tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku...

Nasi w Bydgoszczy

Toruński emisariusz zawitał nad Brdę! 21 kwietnia, o godzinie 13:30 nasz wysłannik zaprosił władze Bydgoszczy i tamtejszych artystów oraz animatorów kultury na czwartkowe spotkanie w Hotelu Pod Orłem.
 

Casus Narutowicza

Jak za sprawą sprężyny poderwałem się z łóżka. Kąt 30, 45, wreszcie 90 stopni. Już siedziałem. Piotr odpalił telewizor. Nagle wszystko się stało jasne - opowiada Marcel Woźniak.

Nowe Media w Toruniu

Ogólnopolska konferencja naukowa „Nowe media – Polityka. Kultura. Społeczeństwo”, która odbędzie się 22 i 23 kwietnia 2010 w Toruniu poświęcona będzie społecznościom internetowym oraz niezależnym mediom obywatelskim wywierającym coraz większy wpływ na nasze życie.

Darmowe klikanie na mieście

Nie każdy wie, iż można korzystać z bezpłatnego miejskiego Internetu na obszarze obydwu rynków: Staromiejskiego i Nowomiejskiego. Usługę bezprzewodowego dostępu do sieci udostępniono głównie z myślą o turystach, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby z tego mogli korzystać czasem i mieszkańcy.

«161162163164165166167168169170171172173...174»
Rewitalizacja Bydgoszczy - konsultacje z NGO
Bydgoszcz. Szkolenie "Inwentaryzacja i środki trwałe"
Bydgoszcz. Szkolenie "Podstawy VAT w jednostkach sektora finansów publicznych"
Bydgoszcz. Szkolenie „Postępowanie w sprawie usunięcia odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania”
Toruń. Szkolenie "Niepełnosprawność intelektualna. Prowadzenie treningów umiejętności społecznych"
Spotkania dla mieszkańców "W zdrowej i czystej atmosferze"