Aktualności (3466):
«159160161162163164165166167168169170171...174»
Witamy w Maroko!
2010-05-13 Witamy w Maroko!

Aleksandra, Kalina, Bartłomiej i Krzysztof odwiedzili niedawno Maroko. Na orbiToruń możecie zobaczyć zdjęcia z ich podróży.

Komentarz Andrzeja Szmaka

Ocena tego, czy BTCM jest potrzebne, czy też  nie i jakie wartości ze sobą  niesie, nie może się opierać  na szczątkowych i znikomych informacjach sprowadzonych do didaskaliów  – Andrzej Szmak* komentuje wyniki ankiety.

Wybory Prezydenta RP - ważne terminy

Informacja Wydziału Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Torunia na temat ważnych terminów związanych z udziałem w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej: wpisanie do spisów wyborców, pełnomocnictwa do głosowania, wgląd do spisów uprawnionych do głosowania, zaświadczenia o prawie do głosowania.

RetroJuwenalia
2010-05-12 RetroJuwenalia

Dziś ruszają 50. Juwenalia Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Z okazji jubileuszu najważniejsze święto żaków odbędzie się pod hasłem "Powrotu do przeszłości". 

Zapytaj prawnika
2010-05-12 Zapytaj prawnika

W sobotę, 15 maja 2010 roku, w godz. 9.00-15.00 adwokaci w całej Polsce będą udzielać bezpłatnych porad prawnych osobom najbardziej potrzebującym. Organizatorem akcji jest Naczelna Rada Adwokacka.

Toruń zbliża
2010-05-11 Toruń zbliża

- Mam wrażenie, że jestem starszy od niej. Łapię  się na tym, że utraciłem dziecięcą  ciekawość świata, którą  ona ma – o znajomości z Wisławą  Szymborską mówi Michał  Rusinek, jej sekretarz.

Poprawiamy nowe
2010-05-11 Poprawiamy nowe

Remontów ulic w Toruniu nie brakuje. Często zdarza się  jednak tak, że firmy muszą modernizować  fragmenty jezdni, które kilka tygodni wcześniej oddano do użytku.

Starówka z nowymi koszami

Dzisiaj Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania dokona wymiany koszy na śmieci w ciągu ulic Szerokiej i Królowej Jadwigi - poinformowało Biuro Toruńskiego Centrum Miasta.

Kosmiczna wizyta
2010-05-10 Kosmiczna wizyta

Stephen Robinson - amerykański astronauta, uczestnik czterech misji kosmicznych NASA, w tym tegorocznego lotu promem Endaevour, odwiedzi Toruń. We wtorek, 11 maja 2010 r., spotka się z młodzieżą z toruńskich liceów i słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Ankieta: Nie samym Toruniem żyjemy

W okolicach naszego miasta nie brak ciekawych miejsc. Turystów najchętniej pokazalibyśmy jednak trzy.

Tygodnik (nie)kulturalny

W tym tygodniu czekają  nas Juwenalia, dlatego wyjątkowo tygodnik (nie)kulturalny zmienia swą formę. Pchełka bierze pod lupę juwenaliową ofertę. Nie szczędzi słów krytyki...

Śmiecimy odpowiedzialnie

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania zaprasza mieszkańców Torunia do udziału w konkursie "Śmiecę odpowiedzialnie - czyli jak postępuję z odpadami". Przedsięwzięcie zwraca uwagę na kształtowanie właściwych postaw ekologicznych oraz promuje selektywną zbiórkę odpadów.

Toruń pachnie wilgotnym brukiem i piwnicami

W cyklu "Artyści Torunia" z Małgorzatą Wojnowską-Sobecką rozmawia Ewa Gerbatowska.

Bunt w kadrze
2010-05-07 Bunt w kadrze

Odkryto pierwsze karty tegorocznego festiwalu filmowego Tofifest. Widzowie zobaczą  m.in. filmy Costy Gavrasa i Kena Russella.

Kulturalni drapieżcy

- Gdybym miał  porównać do czegoś działanie Brygad, to byłby to program „Kuchenne rewolucje” prowadzony przez Magdę  Gessler – mówi Tomasz Cebo, właściciel klubu eNeRDe, a od niedawna konsultant biura Toruń  2016.

A to wszystko na wyciągnięcie rąk

Chcesz dostać bilet na jedną z imprez jaka w ten weekend odbędzie się w Toruniu? Napisz do nas! Nagrody jak zwykle czekają!

Pomóż zdobyć Toruniowi tytuł ESK

Chcesz, żeby twój pomysł został zrealizowany przez biuro Toruń  2016? Wystarczy, że wypełnisz formularz i do 25 maja złożysz go w instytucji, która koordynuje starania naszego miasta w walce o tytuł  Europejskiej Stolicy Kultury.

Trzeba się  nie zgadzać

- Jeżeli chcemy coś  naprawiać to najpierw musimy zdefiniować  usterki i wady. Bez wyartykułowania obywatelskiej krytyki niewiele będzie się w mieście zmieniać  – mówi dyrektor Dworu Artusa Marek Pijanowski.

Unibax kusi kibiców

Promocja meczu na ulicach Torunia i w specjalnych radiowych audycjach, bilety rodzinne i konkursy dla kibiców to tylko część  atrakcji, które mają przyciągnąć torunian na niedzielny mecz żużlowy z Tauronem Azotami Tarnów.

Po prostu Sławek

Czy czegoś w swoim życiu żałuje? Co dla niego jest męskie? Dlaczego woli Zauchę od Niemena? – na pytania Ewy Gerbatowskiej odpowiada Sławek Uniatowski.

«159160161162163164165166167168169170171...174»
Rewitalizacja Bydgoszczy - konsultacje z NGO
Bydgoszcz. Szkolenie "Inwentaryzacja i środki trwałe"
Bydgoszcz. Szkolenie "Podstawy VAT w jednostkach sektora finansów publicznych"
Bydgoszcz. Szkolenie „Postępowanie w sprawie usunięcia odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania”
Toruń. Szkolenie "Niepełnosprawność intelektualna. Prowadzenie treningów umiejętności społecznych"
Spotkania dla mieszkańców "W zdrowej i czystej atmosferze"