Aktualności (3466):
«157158159160161162163164165166167168169...174»
Poznaliśmy pierwszą gwiazdę TOFIFEST

Julia Jentsch będzie jedną  z wielu znanych postaci kinematografii, które przyjadą  do Torunia na festiwal TOFIFEST. Niemiecka aktorka odbierze specjalną nagrodę.

Chcesz pomóc? To bardzo proste

Kolejne instytucje włączają  się do akcji pomocy powodzianom. W Toruniu, po przejściu największej fali od lat 60-tych, w potrzebie jest 160 mieszkańców.

Carreras zaśpiewa na Motoarenie

Jeden z najsłynniejszych tenorów, hiszpański śpiewak José Carreras wystąpi w Toruniu 31 lipca. Koszt koncertu to 2,5 mln zł.

Wspomóż PAH, wspomóż powodzian

Polska Akcja Humanitarna rozpoczęła zbiórkę publiczną na rzecz pomocy ofiarom powodzi w Polsce. Zebrane środki umożliwią likwidację szkód oraz oczyszczanie i osuszanie zalanych domów.

Akwen Toruń - fotorelacja

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć zalanych przez Wisłę terenów naszego miasta. Autorami fotografii są nasi przyjaciele z Toruńskiej Grupy Fotograficznej: Piotr Potępa i Zbyszek Filipiak.

Wizytówka UMK
2010-05-25 Wizytówka UMK

Czy "Kompozycja: Mikołaj Kopernik" Stefana Knappa zdobiąca Aulę  UMK jest w stanie dobrym, czy może wymaga renowacji? To dzieło sztuki podarowane toruńskiemu uniwersytetowi jest "wizytówką" UMK, która powinna być systematycznie konserwowana i stale chroniona.

O sytuacji powodziowej

W Toruniu sytuacja na drogach poprawia się. Bulwar Filadelfijski otwarty na odcinku od Warszawskiej do Żeglarskiej, do starego porządku wróciła organizacja ruchu na Starówce.

Bezpieczne sprzątanie po powodzi

Gdy opadnie woda trzeba zorganizować wielkie sprzątanie, czyli dokładnie zdezynfekować i wyczyścić mieszkania i domy.

ANKIETA: Szeroko u nas i ciasno

Pod murami miasta stoi woda, ale zabytkowe ulice można podziwiać  bez obaw. Użytkownicy orbiToruń  najbardziej polecają ul. Szeroką  i ul. Ciasną.

Tygodnik (nie)kulturalny

Na orbiTorun o tym co warto wpisać w swój kalendarz, a gdzie lepiej się  nie pojawiać. Poleca Pchełka.

Sytuacja się stabilizuje

W nocy z niedzieli na poniedziałek (z 23 na 24 maja 2010) stan wody na Wiśle w Toruniu był wysoki, ale na szczęście z godziny na godzinę i centymetr po centymetrze poziom wody się obniża.

Inny świat
2010-05-23 Inny świat

Fala, która wyrządziła ogromne szkody na południu i w centrum kraju, zbliża się  do Torunia. Niestety mieszkańcy grodu Kopernika również  walczą o swój dobytek. Najgorsza sytuacja jest w Kaszczorku.

Informacje o sytuacji na drogach

Miejski Zarząd Dróg informuje o sytuacji na toruńskich drogach. Stan na 23 maja, godzina 20.

Liryczno-kabaretowe dwuznaczności

- Miałem możliwość mieszkać  we Wrocławiu. I kiedy byłem już o krok od decyzji na „tak”, zdecydowałem, że pozostanę jednak w Toruniu – mówi Mariusz Lubomski, toruński plastyk i muzyk, którego spotkacie na orbiToruń.

Apel o pomoc dla bezdomnych piesków

Do Torunia zbliża się  fala powodziowa. Woda na pewno zaleje działki na Rudaku i przy ul. Przybyszewskiego oraz okolice ul. Turystycznej. Wisła osiągnie poziom ok. 8 metrów.

Rusza sprzedaż biletów na Tofifest

W tym roku do walki o nagrodę Złotego Anioła zgłoszono 800 filmów z 62 krajów świata a w przedbiegach imprezy wystąpi światowej sławy gwiazda z Jamajki. Przez najbliższe 3 tygodnie będzie można zaopatrzyć się w wejściówki!

Bilet za e-mail
2010-05-20 Bilet za e-mail

Przed nami kolejny weekend. Na orbiToruń możesz wygrać nagrodę, która na pewno umili czas wolny od pracy. Bez wysiłku można zdobyć na przykład wejściówkę na film o delfinach :-)

Wisła przybiera
2010-05-20 Wisła przybiera

Miejskie służby zarządzania kryzysowego informują o przewidywanym gwałtownym wzroście poziomu wody Wiśle w Toruniu, spowodowanym przejściem fali powodziowej. W nocy z 21 na 22 maja woda w Toruniu może osiągnąć stan 830 cm.

Fotoreportaż z klubu Lizard King

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu Lidii Pospieszalskiej w Toruniu, który odbył się 16 maja 2010. Ich autorem jest Zbyszek Filipak, fotograf z Toruńskiej Grupy Fotograficznej i recenzent muzyczny z Kulturalnego Torunia.

Chęci i obiekt są, ale imprez brak

– Chcemy, żeby działo się więcej imprez różnego typu. Obiekt spełnia wszystkie wymagania potrzebne do tego, by zorganizować koncert, a nawet festiwal – mówi Marian Filipiak, kierownik MotoAreny.

«157158159160161162163164165166167168169...174»
Rewitalizacja Bydgoszczy - konsultacje z NGO
Bydgoszcz. Szkolenie "Inwentaryzacja i środki trwałe"
Bydgoszcz. Szkolenie "Podstawy VAT w jednostkach sektora finansów publicznych"
Bydgoszcz. Szkolenie „Postępowanie w sprawie usunięcia odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania”
Toruń. Szkolenie "Niepełnosprawność intelektualna. Prowadzenie treningów umiejętności społecznych"
Spotkania dla mieszkańców "W zdrowej i czystej atmosferze"