Aktualności (3466):
«156157158159160161162163164165166167168...174»
Toruń w telewizyjnym serialu

W piątkowy wieczór 4 czerwca i niedzielne popołudnie 6 czerwca 2010 r. emitowany będzie odcinek serialu "Na dobre i na złe", którego część kadrów kręcono w Toruniu pod koniec marca tego roku. W plenerach Starówki filmowane były sceny z udziałem Marii Gładkowskiej, Anity Sokołowskiej i Bartosza Opani.

Dopingujemy ultramaratończyka

W Toruniu będzie zlokalizowana jedna z met maratonu "Góry, Ryby, Morze". 5 czerwca do naszego miasta dobiegnie Andrzej Urbaniak, bydgoski maratończyk, samotnie pokonujący Polskę.

Tym razem ekonagrody

Dziś znowu możecie wygrać bilety. Z racji tego, że orbiToruń jest partnerem „Śniadania na trawie”, torbę nagród mamy ciut większą niż zwykle...

Kultura w Kosmosie

Zachęcamy do przeczytania wywiadu z dr hab. Maciejem Mikołajewskim, astronomem UMK i nowym użytkownikiem orbiToruń. Marta Rogalska pyta o kosmos i o to co dzieje się  na Ziemi.

Czas na piknik
2010-06-02 Czas na piknik

1800 m kw. trawnika zakryje w sobotę bruk na Rynku Staromiejskim. Torunianie będą celebrować Światowy Dzień Środowiska. To już trzecia edycja „Śniadania na trawie”.

Zagłosuj na podwórko

Podwórko przy ul. Żeglarskiej 6 w Toruniu ubiega się o zwycięstwo w konkursie "Zielone Podwórka", organizowanym przez fundację All for Planet.

Zagraj przed donGURALesko

25 czerwca w piątek w Klubie Monaco w Toruniu wystąpi donGURALesko. Tego wieczoru masz szanse wystąpić przed gwiazdą rapu.

Zostań filmowcem!

Napisz scenariusz. Może zdobędzie uznanie jury i stanie się  inspiracją dla filmu? Rusza, pod patronatem orbiToriń.pl, konkurs organizowany przez grupę Video Sekcja.

City of what?
2010-06-01 City of what?

Toruń  miastem sportu? Tak uważa toruński magistrat. Z tym stwiredzeniem nie zgadzają się jednak sportowi dziennikarze. Jak jest naprawdę?

Nie pojeździsz sobie

Lato coraz bliżej. Zgodnie z toruńską modą o tej porze roku mamy wysyp remontów drogowych. Na orbiToruń.pl dowiesz się na jakich ulicach spotkasz robotników.

Podróż Pchełki pod kontrabasem

Dziesięć koncertów w dziesięciu miastach, 2000 przejechanych kilometrów i fantastyczne wspomnienia. Wszystko w ramach wspólnej trasy koncertowej Pchełek i Miąższu, którą przebyłam zwinięta pod kontrabasem.

Tam wieje nudą
2010-05-31 Tam wieje nudą

- Placówka marnuje potencjał nowoczesności, który może przysporzyć jej we współczesnym świecie sławy i dodatkowych turystów, a co za tym idzie funduszy na dalszy rozwój – pisze o Domu Mikołaja Kopernika jeden z użytkowników orbiToruń.pl.

ANKIETA: Zobaczymy, zobaczymy...

Wielka woda powoli ustępuje. Zaczęło się sprzątanie po powodzi. Poszkodowani czekają  na pomoc. To będzie test dla samorządowców.

Tygodnik (nie)kulturalny

Na orbiTorun o tym co warto wpisać w swój kalendarz, a gdzie lepiej się  nie pojawiać. Poleca Pchełka.

Zwyczajny i nie…

To właśnie o nim 4 maja 2010 roku Magazyn Ekspres Reporterów wyemitował program pt. „Życie bez trzymanki”. O Łukaszu, kierowcy wyścigowym bez rąk.

W Toruniu coraz mniej palących

Jak co roku, 31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Tytoniu. W 2010 r. przebiega pod hasłem „Płeć a tytoń”. Z tej okazji odbędzie się prozdrowotny happening uliczny oraz akcja profilaktyczna na Rynku Nowomiejskim i w wybranych sklepach.

Hip-hop dla potrzebujących

Zainteresowanie charytatywną imprezą dla poszkodowanych przez wielką wodę jest tak duże, że organizatorzy musieli ją przesunąć. Kwesta odbędzie się 8 dni później niż planowano - szóstego czerwca.

W telegraficznym skrócie

W Toruniu dzieje się wiele. Poniżej zajawki najciekawszych wiadomości, począwszy od powodzi, przez ranking Forbesa na wymarzonym moście drogowym kończąć...

Kolejny weekend, kolejne nagrody

Nie ważne, czy lubisz kino, książki, teatr, czy muzykę. Na orbiToruń  znajdziesz coś dla siebie. Wybierz nagrodę i napisz do nas, a może uśmiechnie się do ciebie szczęście. Do wygrania m.in. krążek zespołu Disparates.

Powódź zatopiła turystykę

Wysoka fala na Wiśle najbardziej miała zagrozić torunianom mieszkającym na terenach blisko rzeki i lokalnej komunikacji. Okazuje się, że najwięcej straciliśmy jednak na turystyce.

«156157158159160161162163164165166167168...174»
Rewitalizacja Bydgoszczy - konsultacje z NGO
Bydgoszcz. Szkolenie "Inwentaryzacja i środki trwałe"
Bydgoszcz. Szkolenie "Podstawy VAT w jednostkach sektora finansów publicznych"
Bydgoszcz. Szkolenie „Postępowanie w sprawie usunięcia odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania”
Toruń. Szkolenie "Niepełnosprawność intelektualna. Prowadzenie treningów umiejętności społecznych"
Spotkania dla mieszkańców "W zdrowej i czystej atmosferze"