Aktualności (3466):
«155156157158159160161162163164165166167...174»
ANKIETA: Po prostu coś rób

Jesteśmy po preludium lata. Dni z temperaturą powyżej 30 st. Celsjusza już  za nami. Jak radzić sobie z upałem? Użytkownicy portalu polecają...

Święto naszego Bydgoskiego

W niedzielę Toruń czeka wyjątkowa impreza. O godz. 9 rozpocznie się wielka feta na Bydgoskim Przedmieściu. W programie wernisaże, koncerty, warsztaty, spektakle i konkursy.

Szczęśliwy jubileusz

W tym roku minie 777 lat od założenia Torunia. Pierwsze urodzinowe imprezy zaplanowano na piątek. Kto nie zdąży w nich uczestniczyć  niech się nie martwi –  celebracja zakończy się dopiero 4 lipca.

Optymistyczne prognozy

10 czerwca o godz. 10.00 odbyło się kolejne posiedzenie sztabu kryzysowego. Najnowsze prognozy są bardzo optymistyczne. Stan wody nie powinien przekroczyć 8 metrów. Obecnie wynosi 786 cm. Kulminacja nastąpi w nocy z 11 na 12 czerwca.

Podarki na upały

Jednym z powodów dla którego warto postarać się o nagrody na orbiToruń jest klimatyzacja. Zbawienne urządzenie mają Kino Centrum, Baj Pomorski i Lizard King. Grajcie, a będzie Wam chłodniej.

Trel w teatrze
2010-06-10 Trel w teatrze

- Gdy myślimy o szkolnictwie wyższym to zwykle na plan pierwszy wysuwa się rozwój intelektualny studentów, którzy muszą „zdać”, „zaliczyć”, „wykuć”…, a potem odebrać dyplom. A co z rozwojem osobowości? - zastanawia się Anna Nowak, założycielka Teatru Wróbli działającego na UMK.

Łap byka za rogi! Dbaj o zdrowie psychiczne

Wystartowała kampania społeczna Fundacji STABILO i RC fundacji konsultingu i rehabilitacji promująca zdrowie psychiczne. Ma zwrócić  uwagę mieszkańców Torunia na powagę  zagrożenia, jakim są zaburzenia psychiczne.

Region za Toruniem

Największe miasta naszego województwa poprały starania Torunia o tytuł  Europejskiej Stolicy Kultury. Wśród wielkich nieobecnych jest Bydgoszcz, która 1 kwietnia sama postanowiła wziąć udział  w konkursie.

Komunikat w sprawie sytuacji powodziowej [zdjęcia]

10 czerwca 2010 r., stan wody w Wiśle w Toruniu sięgnie 780 cm, z tendencją wzrostową do 800 cm w dniu następnym - informuje w Toruński Zespół Zarządzania Kryzysowego w kolejnym komunikacie dotyczącym sytuacji powodziowej.

I bliżej, i bliżej...

Poznaliśmy kolejną gwiazdę filmowego TOFIFEST. Pod koniec czerwca Toruń odwiedzi nagrodzona na festiwalu w Wenecji Shirin Neshat.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Miejski Zakład Komunikacji informuje o zmianach w trasach kursowania autobusów Miejskich, w związku z wysokim stanem wód Wisły w Toruniu. Stan na 8 czerwca 2010 r., na godzinę 13.00.

Urzędnicy chcieliby wszystko zatwierdzać

- Nasze miasto pewnych aspektów kultury, a biblioteka to przecież też kultura, nie dostrzega. I to nas boli - mówi Marek Jurowski kierownik Działu Współpracy i Promocji Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu. 

Rusza remont Skłodowskiej-Curie

W najbliższą środę, 9 czerwca 2010 r., ruszają prace remontowe na ul. Skłodowskiej-Curie. Roboty będą prowadzone na odcinku 1.100 metrów - od ul. Wschodniej do Równinnej.

Wisła się powtarza

To już jest pewne. Woda znowu zaleje działki na Rudaku i ul. Przybyszewskiego oraz zagrozi Kaszczorkowi i wiaduktom w lewobrzeżnej części miasta. Poziom Wisły w czwartek ma przekroczyć 8 m.

ANKIETA: Samotny fan urzędników

„Jest bardzo dobrze” - tak aktywność urzędników na portalu ocenił tylko jeden uczestnik naszej ostatniej sondy. Większość ma odmienne zdanie.

Tygodnik (nie)kulturalny

Na orbiTorun o tym co warto wpisać w swój kalendarz, a gdzie lepiej się nie pojawiać. Poleca Pchełka.

Lustro na pomoc
2010-06-07 Lustro na pomoc

Od kilku miesięcy toruńscy kierowcy jeżdżący ul. Konstytucji 3 Maja muszą przeciąć tory tramwajowe. W newralgicznym miejscu zamontowano lustro. Dzięki niemu ma być bezpieczniej.

Ja jestem Daga, a ty Dana!

Z zespołem DagaDana o początkach, Maleńkiej i sklepach z zabawkami rozmawia Magda Wichrowska z Magazynu Musli. Prezentujemy czerwcową "jedynkę" zaprzyjaźnionego pisma.

Z ziemi polskiej do Włoch

Zapraszamy na poranne włoskie cappuccino z Ewą, która zabiera nas do Florencji, Rzymu, Asyżu, Rimini i tonącej Wenecji, w której jest trochę więcej mostów, niż u nas.

Jeśli masz głos, to masz wybór!

Gdzie byś nie był 20 czerwca, to możesz mieć wpływ wybór na Prezydenta RP. Głosowanie poza miejscem zameldowania nie jest wcale skomplikowane. Zwięźle informujemy jak to zrobić!

«155156157158159160161162163164165166167...174»
Rewitalizacja Bydgoszczy - konsultacje z NGO
Bydgoszcz. Szkolenie "Inwentaryzacja i środki trwałe"
Bydgoszcz. Szkolenie "Podstawy VAT w jednostkach sektora finansów publicznych"
Bydgoszcz. Szkolenie „Postępowanie w sprawie usunięcia odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania”
Toruń. Szkolenie "Niepełnosprawność intelektualna. Prowadzenie treningów umiejętności społecznych"
Spotkania dla mieszkańców "W zdrowej i czystej atmosferze"