2017-08-29 Cross Over

Stowarzyszenie ALDA, którego Województwo Kujawsko-Pomorskie jest członkiem od 2016 r., zaprasza do wzięcia udziału w projekcie CROSS OVER w ramach europejskiego programu „Europa dla obywateli”.

Projekt CROSS OVER skupiać się będzie na rozwiązaniu problemu niskiego uczestnictwa obywateli w wyborach do Parlamentu Europejskiego i znalezieniu sposobu na zachęcenie ich do aktywnego udziału podczas kolejnych, przypadających na 2019 rok wyborów. Organizacja poszukuje partnerów wśród miast oraz organizacji promujących społeczeństwo obywatelskie z sześciu krajów, w których w poprzednich wyborach (2014 rok) procentowy udział osób głosujących był najniższy (Czechy, Chorwacja, Węgry, Polska, Słowenia i Słowacja). Projekt skupiać się będzie w szczególności na aktywizacji najmłodszej grupy głosujących (18-24 lata), której przedstawiciele statystycznie najrzadziej biorą udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Prognozowanym wynikiem projektu jest wzmocnienie poczucia przynależności do demokratycznej społeczności Europy, zachęcenie do czynnego udziału w życiu obywatelskim Wspólnoty Europejskiej, a także zwiększenie udziału obywateli wybranych sześciu państw w wyborach do Parlamentu Europejskiego, zwłaszcza w kontekście zbliżającej się elekcji w 2019 roku. Czas trwania projektu przewidywany jest na okres 18 miesięcy.

Strona informacyjna organizacji: http://www.alda-europe.eu/newSite/

W sprawie szczegółów udziału w projekcie należy kontaktować się mailowo pod adresem: milena.dimitrovska@aldaintranet.org

 

 

Termin składania wniosku upływa 1 września 2017 r.

Informacje dotyczące projeku w języku angielskim do pobrania - TUTAJ.

 

 

ilość odsłon podstrony: 711
Share |
Komentarze:
Brak komentarzy.
Bądź pierwszy - dodaj swój komentarz
Aby wypowiedzieć się na forum musisz być zalogowany
Rewitalizacja Bydgoszczy - konsultacje z NGO
Bydgoszcz. Szkolenie "Inwentaryzacja i środki trwałe"
Bydgoszcz. Szkolenie "Podstawy VAT w jednostkach sektora finansów publicznych"
Bydgoszcz. Szkolenie „Postępowanie w sprawie usunięcia odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania”
Toruń. Szkolenie "Niepełnosprawność intelektualna. Prowadzenie treningów umiejętności społecznych"
Spotkania dla mieszkańców "W zdrowej i czystej atmosferze"