2010-03-22 Burza wokół eNeRDe i przeprawa z kredytem

Użytkownicy orbiToruń stanęli w obronie klubu eNeRDe. Większość z nich uważa, że pomysł przeniesienia lokalu poza Starówkę jest zły.

O sprawie klubu z ul. Browarnej 6 jest głośno od dwóch tygodni. Wtedy Tomasz Cebo, współwłaściciel wynajmowanego od magistratu lokalu, upublicznił wiadomość o tym, że urzędnicy chcą, by eNeRDe przeniosło się do mniejszych pomieszczeń przy ul. Fałata. Pomysł nie spodobał się bywalcom klubu i toruńskiemu środowisku artystycznemu. Okazało się, że jednoczą się z nimi również użytkownicy naszego portalu.

W ankiecie „Urząd miasta wypowiada lokal eNeRDe” oddano 357 głosów – internauci mogli zaznaczyć kilka odpowiedzi. Najpopularniejsze okazały się te krytykujące decyzję magistratu. 89 razy zaznaczono: „Klub powinien zostać tam, gdzie jest.” Tylko sześć kliknięć mniej zdobyła propozycja: „To fatalna decyzja urzędników, którzy nie wiedzą jak ważne to jest miejsce na kulturalnej mapie miasta.” Te opcje zebrały prawie połowę wszystkich głosów.

Smutne jest, że niewielu użytkowników wierzy, że sytuacja z eNeRDe zakończy się porozumieniem twórców i urzędników. Odpowiedź z „happyendem” uzyskała jedynie 10 proc. głosów. 25 internautów pochwala decyzję samorządowców i popiera przenosiny klubu z ul. Browarnej.

Wyniki ankiety „Urzędnicy miejscy chcą, aby klub zniknął ze Starówki. Co Ty na to?” (można było wybrać kilka odpowiedzi)

1. Klub powinien zostać  tam gdzie jest – 89 głosów (24.9 proc)

2. To fatalna decyzja urzędników, którzy nie wiedzą jak ważne to jest miejsce na kulturalnej mapie miasta – 83 (23.2 proc.)

3. Jeżeli tak się stanie, to powinniśmy zrezygnować z walki o ESK, bo nie będzie wsparcia lokalnych artystów – 48 (13.4 proc.)

4. Jestem dobrej myśli. Sytuacja zakończy się porozumieniem twórców i urzędników –  36 (10.1 proc.)

5. W końcu toruńscy artyści się zintegrują – dzięki urzędnikom! – 29 (10.1 proc.)

6. Nie interesuje mnie to, gdyż nie chodzę do klubów – 25 (7 proc.)

6. Cieszę się z tego. Ten rozwiązły przybytek demoralizuje młodzież –  25 (7 proc.)

8.  Tomasz Cebo (współwłaściciel eNeRDe) przyczynił się do tego, bo nie nosił krawata – 22 (6.2 proc.)

Można już głosować  w nowej ankiecie. W tym tygodniu pytamy o kredyt (440 mln zł.), który rada miasta postanowili wziąć na budowę mostu przy ul. Wschodniej. (LINK)

Marceli Sulecki

ilość odsłon podstrony: 1293
Share |
Komentarze:
Brak komentarzy.
Bądź pierwszy - dodaj swój komentarz
Aby wypowiedzieć się na forum musisz być zalogowany
Rewitalizacja Bydgoszczy - konsultacje z NGO
Bydgoszcz. Szkolenie "Inwentaryzacja i środki trwałe"
Bydgoszcz. Szkolenie "Podstawy VAT w jednostkach sektora finansów publicznych"
Bydgoszcz. Szkolenie „Postępowanie w sprawie usunięcia odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania”
Toruń. Szkolenie "Niepełnosprawność intelektualna. Prowadzenie treningów umiejętności społecznych"
Spotkania dla mieszkańców "W zdrowej i czystej atmosferze"